Reklama

Nowa data koncertu Apocalyptici. Muzycy wystąpią w Hali Stulecia

06/05/2021 10:08

Grający na pograniczu rocka, metalu i muzyki klasycznej fiński zespół Apocalyptica miał wystąpić w maju we Wrocławiu. W innym terminie, ale jeszcze w tym roku, w Hali Stulecia odbędzie się koncert muzyków znanych z albumu zawierającego utwory legendarnej Metalliki w aranżacji na wiolonczele.

Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że zaplanowany na 1 maja koncert został przeniesiony i odbędzie się 10 października tego roku o godz. 19 w Hali Stulecia. Bilety w ramach pierwszej puli kosztują 99 zł (miejsca stojące,), 120 (siedzące, trybuna) i 140 zł (siedzące, płyta). Więcej informacji znajduje się tutaj.

Fińscy muzycy z zespołu Apocalyptica zadebiutowali w latach 90. albumem „Plays Metallica by Four Cellos" i od tego czasu wydali dziewięć albumów. Ostatni z nich, nagrany po pięciu latach przerwy „Cell-0", to powrót do korzeni i pierwszy od prawie dwóch dekad czysto instrumentalny materiał. Podczas wrocławskiego występu grupa zagra przekrojowy materiał, dokumentujący 24 lata swojej muzycznej aktywności.

Czterech wirtuozów z helsińskiej Akademii Sibeliusa założyło zespół w 1993 roku, a już trzy lata później zrobiło się o nim głośno. Wydany w 1996 roku album „Plays Metallica By Four Cellos", zawierający utwory legendarnej Metalliki w aranżacji na wiolonczele, okazał się prawdziwą sensacją.

Dwa lata po debiucie Finowie wydali płytę "Inquisition Symphony", który oprócz coverów Sepultury, Faith No More i Pantery zawierała własne kompozycje zespołu. W 2000 roku płytą „Cult" zespół wybił się na niezależność, stawiając przede wszystkim na autorski materiał. Od tamtej pory wydaje różnorodne nagrania z gościnnym udziałem gwiazd, reprezentujących bardzo odmienne style muzyczne.

Albumy grupy sprzedały się w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. Apocalyptice udało się zbudować reputację zespołu, który przyciąga zarówno fanów heavy metalu, jak i miłośników klasycznych brzmień. Covery Metalliki, muzyczne hołdy składane Wagnerowi przy akompaniamencie międzynarodowej orkiestry symfonicznej, współpraca z członkami Slipknota, Soulfly, Slayera, H.I.M. i Bush – szaleni Finowie potrafią godzić różne gatunki muzyczne.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości