Reklama

Nowa droga we Wrocławiu. Ułatwi życie mieszkańcom Muchoboru i Smolca [ZDJĘCIA]

29/07/2022 15:41

Łącznik drogowy między ulicami Rakietową oraz Żwirki i Wigury jest już gotowy. Zostanie otwarty dla kierowców i autobusów MPK w nocy z soboty na niedzielę.

Nowy łącznik wraz z rondem i mostem będzie wjazdem do Wrocławia od strony gminy Kąty Wrocławskie. Korzystać z niego będą m.in. mieszkańcy Smolca. Zmianę na lepsze odczują także mieszkańcy Muchoboru Wielkiego. 
 
- Ulica Gagarina, będąca do tej pory tymczasowym objazdem ul. Żwirki i Wigury po likwidacji przejazdu podczas budowy AOW, powróci do roli lokalnej ulicy osiedlowej, a ruch tranzytowy od strony Smolca trafia w kierunku ul. Granicznej, umożliwiając połączenie z różnymi obszarami miasta. Samorząd osiedla wraz z mieszkańcami zabiegała o takie rozwiązanie ponad 12 lat - mówi Bartłomiej Tylkowski z Rady Osiedla Muchobór Wielki.
 
W momencie pełnego otwarcia ulicy Żwirki i Wigury, na ulicy Gagarina zmieni się organizacja ruchu, która ograniczy ruch od strony Smolca. Na odcinku prostopadłym do Żwirki i Wigury zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy - do wyjazdu z miasta w kierunku Smolca.  
 
Drogę za 6,5 mln zł zbudowała w 9 miesięcy firma Berger Bau Polska. Do kosztów inwestycji, oprócz Wrocawia, dorzuciła się także Gmina Kąty Wrocławskie kwotą 250 tys. zł. W przyszłości, od ronda, w stronę Smolca, ma powstać jeszcze droga pieszo-rowerowa.
 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości