Reklama

Nowe patio galerii sztuki. Będzie miejscem koncertów i pokazów filmów [ZOBACZ]

17/05/2021 16:12

W sobotę, 15 maja, otwarte zostało patio galerii Sztuka na miejscu. W czerwcu będą się tam odbywały koncerty, ale nie zabraknie również projekcji filmów i innych artystycznych wydarzeń.

– Udało nam się stworzyć miejski ogród,  w którym można będzie spróbować kulinarnych dzieł sztuki, napić się piwa rzemieślniczego czy skosztować koktajlu Modern Art. – jednego z autorskich trunków stworzonych przez naszego barmana – mówią twórcy tej inicjatywy. I dodają, że na patio będzie można również spotkać ekspertów w sztuce flair, którzy zaprezentują swoje umiejętności i zaproszą do wspólnego tworzenia koktajli.

W miejskim ogrodzie znajdą się przygotowane przez studentów ASP rzeźby oraz kolorowe tekstylia. – Ściany patio zdobić będzie neon oraz świetlna instalacja – zapowiadają pracownicy galerii Sztuka na miejscu.

W czerwcu, za sprawą współpracy ze sceną Vertigo Jazz Club & Restaurant, odbywać się tam będą koncerty. Cykl spotkań z muzykami zainauguruje występ obywający się w ramach Vertigo Summer Vibes Festival. Organizatorzy zapowiadają, że patio będzie też miejscem pokazów filmów i projekcji graficznych prezentacji. – W planach mamy również performance łączące muzykę z innymi formami artystycznego wyrazu, ale o tym wkrótce – informują.


Nie tylko galeria sztuki


Sztuka na miejscu to instytucja, która „stale na nowo się definiuje i nie zamyka się w sztywnych ramach galerii”. Znajduje się na ulicy Łaciarskiej 4 i jest efektem współpracy Urzędu Miejskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz Save The World Real Estates.

W maju, w ramach „Festivalu Malarstwa”, można tam oglądać wystawę „Strefa Komfortu”. Ekspozycje zdobiące ściany galerii zmieniają się raz w miesiącu, ale organizatorzy przygotowali niespodziankę dla tych, którym nie udało się dotrzeć na wystawy w wyznaczonym terminie. Dzięki technologii VR można udać się na wirtualny spacer po galerii. – Dostępne na miejscu Oculusy Quest 2 od firmy Plenti przeniosą w czasie i pozwolą dokładnie przyjrzeć się każdej z wystaw, która miała miejsce w Sztuce na Miejscu – mówią inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

I dodają, że ta galeria jest nie tylko przestrzenią wystawienniczą, ale i miejscem spotkań. – Chcemy aby było one współtworzone przez naszych gości. Dlatego chętnie zainspirujemy się pomysłami na wydarzenia, które mogą się u nas odbyć – podkreślają.

Zapowiadają, że w wakacje będą się tam odbywały spotkania z artystami, panele dyskusyjne oraz  warsztaty. – Już teraz możemy zaprosić na panel z arteterapii w pigułce i warsztaty z rękodzieła. W tym roku odbędzie się u nas kolejna edycja warsztatów plastycznych dla dzieci z opiekunami pod szyldem Kolektyw Pokolenie – mówią pracownicy galerii.

– Przestrzeń jest stworzona również dla coworkingu, podczas którego chętnie dodamy trochę mocy kubkiem świeżo zmielonej kawy.  Natomiast po pracy zaproponujemy chwilę odpoczynku w wygodnym fotelu z kieliszkiem wina w otoczeniu sztuki nowoczesnej lub zaprosimy na nasze patio – podkreślają pracownicy Sztuki na miejscu.

Galeria jest czynna codziennie, poza poniedziałkami, od godz. 12 do 20, a patio – do godz. 22.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości