Reklama

Nowe rozporządzenie o epidemii. Jest decyzja w sprawie restauracji, hoteli i rezygnacji z maseczek

07/05/2021 10:29

Od soboty, 8 maja, w Polsce obowiązywać będą nowe obostrzenia. W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie dotyczące m.in. restauracji, hoteli i obowiązku noszenia maseczek.

Od 8 maja


otwarte mogą zostać hotele, a dla gości udostępnionych może być maksymalnie 50 procent pokojów. Do 14 maja będą z nich mogli skorzystać tylko goście, którzy spędzą w obiekcie co najmniej jedną dobę hotelową. Pracownicy będą dostarczali im posiłki i napoje do hotelowych pokojów.


Od 8 do 28 maja


można będzie organizować wesela i komunie do 25 osób, na zewnątrz, a od 29 maja do 5 czerwca – imprezy i spotkania do 50 osób, które będą się odbywać na powietrzu, w lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej. Do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Reklama

Od 15 maja


restauracje i kawiarnie będą mogły przyjmować gości ogródkach na świeżym powietrzu (do zajętych 50% miejsc). Od 29 maja do 5 czerwca legalne znów będzie prowadzenie działalności stacjonarnej z zastrzeżeniem, że klienci będą zajmowali co drugi stolik, a odległość między stolikami wynosiła co najmniej 1,5 metra,

15 maja nastąpi też zniesienie obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz, ale wyłącznie w przypadku, gdy możemy zachować 1,5 m dystansu od drugiej osoby. Maseczki nadal będą obowiązkowe w pomieszczeniach (m.in. sklepach czy komunikacji miejskiej).

Autobusami i tramwajami będzie można przewozić tyle osób ile wynosi 100 % liczby miejsc siedzących albo 50 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Zmiana dotyczy też pociągów i autobusów dalekobieżnych. Do 5 czerwca obowiązkowe będzie noszenie maseczek w pojazdach komunikacji miejskiej.

Obiekty sportowe na otwartym powietrzu będą dostępne dla publiczności, będzie obowiązywał limit 25 % miejsc. Rozgrywki sportowe (np. mecze) będą mogły odbywać się z udziałem 25% publiczności.

Działalność na świeżym powietrzu będą mogły wznowić kina i teatry, ale limit widzów będzie wynosił 50 %. Pokazy i spektakle w pomieszczeniach będą się mogły odbywać od 29 maja do 5 czerwca.


Od 29 maja


otwarte zostaną siłownie, kluby fitness, solaria. Będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Działalność będą też mogły wznowić baseny, aquaparki i zamknięte obiekty sportowe, ale przy liczbie osób nie większej niż połowa ich obłożenia.

Do 5 czerwca zamknięte pozostaną dyskoteki i kluby nocne z wyjątkiem klubów tanecznych. Do tego dnia nie można organizować targów, kongresów czy wystaw.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: PROF. SIMON WYSTĄPIŁ W REKLAMIE MASECZEK. ODPOWIADA NA KRYTYKĘ [WIDEO]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości