278 propozycji inwestycji przygotowanych przez rady osiedli wraz z mieszkańcami zostało zgłoszonych do Funduszu Osiedlowego 2024/25. O czym marzą wrocławianie? Sprawdźcie poniżej.
Na realizację 278 projektów zgłoszonych do najnowszej edycji Fundusz Obywatelskiego zaplanowano 50 milionów złotych. Środki te – w przeciwieństwie do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – są dzielone na podstawie algorytmu uwzględniającego wielkość i liczbę mieszkańców danego osiedla. Oznacza to, że każde osiedle ma zagwarantowaną pulę, którą może przeznaczyć na lokalne inwestycje. Największym budżetem dysponuje w tym roku Leśnica (ponad 1,9 mln zł), a najmniejszym Bieńkowice (ok. 446 tys. zł).
Co najczęściej zgłaszano w tej edycji? Przeważają wnioski dotyczące:
Trwa jeszcze weryfikacja formalna złożonych dokumentów, a projekty, które spełnią wymogi i mieszczą się w kompetencjach miasta, zostaną skierowane do realizacji. Ich lista zostanie opublikowana na stronie Funduszu Osiedlowego.
Część osiedli zdecydowała się postawić na jeden większy projekt (np. Brochów, Klecina, Kuźniki), inne złożyły po kilka lub kilkanaście mniejszych zadań. Rekordzistą pod względem liczby wniosków jest Rada Osiedla Ołbin, która zgłosiła aż 23 propozycje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Wcale nie marzymy o progach zwalniających. Rada osiedla zgłasza sobie co chce i wcale nie oznacza, że mieszkańcy chcą tego samego.