Od wtorku 1 marca obowiązują nowe, wyższe stawki za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Jednocześnie MPWiK wprowadza dla swoich klientów nowy system rozliczania. Odbiorcy, którzy podpisali umowę będą otrzymywać faktury co miesiąc. Spółka będzie też rozliczała się z klientami za faktyczne zużycie, a nie jak dotychczas na podstawie prognoz.
W styczniu radni uchwalili nowe stawki za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, po tym jak MPWiK zwróciło się do miasta z wnioskiem taryfowym, zakładającym podwyżkę cen.
Nowe stawki weszły w życie 1 marca i będą obowiązywać do końca lutego przyszłego roku.
Cena za wodę i ścieki dla gospodarstw domowych wzrosła o 1,38 złotych brutto, a dla pozostałych odbiorców o 0,90 złotych brutto. Łącznie za wodę i ścieki będziemy teraz płacić 10,79 złotych brutto za każdy metr sześcienny.
Nowy system rozliczania
Wraz z nowymi stawkami, od marca MPWiK wprowadza dla swoich klientów także nowy system rozliczania. Odbiorcy, którzy podpisali umowę ze spółką będą otrzymywać faktury co miesiąc.
Spółka będzie też rozliczała się z klientami za faktyczne zużycie, a nie jak dotychczas na podstawie prognoz. Takie ułatwienie jest możliwe dzięki nowoczesnym licznikom, które MPWiK dostarczyło już praktycznie wszystkim swoim klientom.
Nowy system wdrożony przez wrocławskie MPWiK to - jak podkreślają wodociągowcy - odpowiedź na oczekiwania klientów.
Prace przy jego opracowaniu i wdrożeniu trwały kilka lat. W tym czasie pracownicy MPWiK wymienili w sumie ponad 53 tysiące starych wodomierzy na nowoczesne umożliwiające zdalny odczyt. To ponad 92% wszystkich urządzeń. Tam gdzie wymiana z różnych powodów była niemożliwa, odczyt będzie dokonywany dotychczasową metodą.
Wszystkie zalegalizowane wodomierze zostały wymienione na koszt firmy. Nowy system rozliczania przeszedł już szereg testów, które zakończyły się sukcesem.
- Stawiamy przede wszystkim na komfort naszych klientów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, odbiorcy w prosty i czytelny sposób dowiedzą się, ile zużywają wody i ile odprowadzają ścieków. Poprzedni system, który opierał się na prognozach, czasami stanowił ogromne obciążenie dla naszych klientów – wyjaśnia Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy MPWiK we Wrocławiu.
MPWiK zaznacza jednak, że nie wszyscy klienci od razu będą rozliczani na nowych zasadach.
- Odbiorcy, którzy mają jeszcze faktury prognozowe, dołączą do nowego systemu bez prognoz, dopiero po kolejnym odczycie – dodaje Jankowski.
Nowy system rozliczania to również szansa na obniżenie rachunków wystawianych przez MPWiK. Taką możliwość mają klienci korzystający z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta, którzy zrezygnowali z papierowych faktur. Dzięki temu klienci z niektórych grup taryfowych mogą zaoszczędzić na abonamencie nawet kilkanaście złotych miesięcznie.
Więcej informacji na temat zmian systemu rozliczania i cen można znaleźć w Biurze Obsługi Klienta MPWiK i na stronie internetowej spółki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze