Reklama

Od marca za wodę i ścieki płacimy więcej. MPWiK wprowadza też nowy system rozliczeń

01/03/2016 00:00

Od wtorku 1 marca obowiązują nowe, wyższe stawki za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Jednocześnie MPWiK wprowadza dla swoich klientów nowy system rozliczania. Odbiorcy, którzy podpisali umowę będą otrzymywać faktury co miesiąc. Spółka będzie też rozliczała się z klientami za faktyczne zużycie, a nie jak dotychczas na podstawie prognoz.

W styczniu radni uchwalili nowe stawki za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, po tym jak MPWiK zwróciło się do miasta z wnioskiem taryfowym, zakładającym podwyżkę cen.


 


Nowe stawki weszły w życie 1 marca i będą obowiązywać do końca lutego przyszłego roku.


 


Cena za wodę i ścieki  dla gospodarstw domowych wzrosła o 1,38 złotych brutto, a dla pozostałych odbiorców o 0,90 złotych brutto. Łącznie za wodę i ścieki będziemy teraz płacić 10,79 złotych brutto za każdy metr sześcienny.


 

 


Nowy system rozliczania

Reklama

 


Wraz z nowymi stawkami, od marca MPWiK wprowadza dla swoich klientów także nowy system rozliczania. Odbiorcy, którzy podpisali umowę ze spółką będą otrzymywać faktury co miesiąc.


 


Spółka będzie też rozliczała się z klientami za faktyczne zużycie, a nie jak dotychczas na podstawie prognoz. Takie ułatwienie jest możliwe dzięki nowoczesnym licznikom, które MPWiK dostarczyło już praktycznie wszystkim swoim klientom.


 


Nowy system wdrożony przez wrocławskie MPWiK to - jak podkreślają wodociągowcy - odpowiedź na oczekiwania klientów.  

Reklama

 


Prace przy jego opracowaniu i wdrożeniu trwały kilka lat. W tym czasie pracownicy MPWiK wymienili w sumie ponad 53 tysiące starych wodomierzy na nowoczesne umożliwiające zdalny odczyt. To ponad 92% wszystkich urządzeń. Tam gdzie wymiana z różnych powodów była niemożliwa, odczyt będzie dokonywany dotychczasową metodą.


 


Wszystkie zalegalizowane wodomierze zostały wymienione na koszt firmy. Nowy system rozliczania przeszedł już szereg testów, które zakończyły się sukcesem.


 


- Stawiamy przede wszystkim na komfort naszych klientów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, odbiorcy w prosty i czytelny sposób dowiedzą się, ile zużywają wody i ile odprowadzają ścieków. Poprzedni system, który opierał się na prognozach, czasami stanowił ogromne obciążenie dla naszych klientów – wyjaśnia Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy MPWiK we Wrocławiu.

MPWiK zaznacza jednak, że nie wszyscy klienci od razu będą rozliczani na nowych zasadach.

Reklama

 


- Odbiorcy, którzy mają jeszcze faktury prognozowe, dołączą do nowego systemu bez prognoz, dopiero po kolejnym odczycie – dodaje Jankowski.

Nowy system rozliczania to również szansa na obniżenie rachunków wystawianych przez MPWiK. Taką możliwość mają klienci korzystający z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta, którzy zrezygnowali z papierowych faktur. Dzięki temu klienci z niektórych grup taryfowych mogą zaoszczędzić na abonamencie nawet kilkanaście złotych miesięcznie.


 


Więcej informacji na temat zmian systemu rozliczania i cen można znaleźć w Biurze Obsługi Klienta MPWiK i na stronie internetowej spółki.



Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości