Reklama

Ogłoszono program festiwalu Wratislavia Cantans. Rusza sprzedaż biletów

27/04/2021 20:41

Przekraczanie granic będzie w tym roku motywem przewodnim Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Koncerty odbędą się we wrześniu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W środę, 28 kwietnia, do sprzedaży trafią bilety na to wydarzenie.

Organizatorzy festiwalu zwracają uwagę na to, że w historii muzyki przekraczanie granic odbywało się na wielu poziomach. – Największe dzieła pisali odważni, bezkompromisowi twórcy gotowi przełamywać dotychczasowe konwencje i schematy – podkreślają.

I dodają, że także mniej znanym artystom wielokrotnie zdarzało się łączyć gatunki muzyczne i stylistyki. – Program tegorocznej, 56. edycji festiwalu, będzie okazją do wysłuchania wspaniałych wykonawców interpretujących kompozycje powstałe na przestrzeni wielu epok. Wśród nich znajdą się zarówno arcydzieła renesansu, jak i utwory powstałe w XX wieku – zapowiadają osoby organizujące imprezę.

W tym roku na festiwalu wystąpią m.in. śpiewaczki: Magdalena Kožená (jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd światowej wokalistyki), Joanna Freszel (sopranistka i laureatka Paszportu „Polityki”) oraz znana wrocławska kompozytorka i śpiewaczka Agata Zubel.

Usłyszeć będzie można również specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej zespół Il Giardino Armonico, który wystąpi razem z jego założycielem, a zarazem dyrektorem artystycznym festiwalu Giovannim Antoninim.Z kolei Filharmonia Wrocławska wystąpi pod batutą Duncana Warda.


Koncerty zagrają także m.in.: Huelgas Ensemble, Quatuor Mosaïques, Klangforum Wien i Chor des Bayerischen Rundfunks i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, którą poprowadzi Lawrence Foster, oraz Wrocław Baroque Ensemble pod kierownictwem Andrzeja Kosendiaka.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 28 kwietnia, o godzinie 11.00. Więcej informacji o programie i biletach znajduje się tutaj.

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego odbędzie się w tym roku w dniach 3-12 września.

Reklama

To muzyczne wydarzenie sławiące piękno ludzkiego głosu. W trakcie jego trwania w stolicy Dolnego Śląska oraz w okolicznych miastach goszczą artyści z całego świata – śpiewacy, dyrygenci, zespoły kameralne, chóry i orkiestry symfoniczne. – Podczas festiwalu prezentowany jest dorobek różnych kultur. Usłyszeć można zarówno muzykę dawną, jak i awangardowe kompozycje autorstwa do młodszego pokolenia – mówią organizatorzy.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości