Reklama

Rozpada się wjazd na Aleję Wielkiej Wyspy. Trzeba zwolnić do 30 km/h

30/11/2024 08:30

Wiadukt nad ulicą Krakowską, prowadzący z alei Armii Krajowej na Aleję Wielkiej Wyspy nie wytrzymuje potężnego ruchu aut. Rozpada się. Dlatego kierowcy muszą tu zwolnić do 30 kilometrów na godzinę. Tak będzie jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy, zanim wiadukt przejdzie remont.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Chodzi o dylatacje, czyli specjalne elementy konstrukcyjne, które pozwalają przeprawie pracować przy zmianach temperatury czy obciążenia. To one są uszkodzone. Widać to gołym okiem. Dlatego Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wprowadził tutaj do odwołania ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Naprawa nie będzie skomplikowana i zajmie góra kilka tygodni. Znacznie mniej niż urzędnicze procedury, które muszą ją poprzedzić. - Przygotowujemy się do przetargu na przeprowadzenie prac naprawczych z budżetu na rok 2025 - informuje w rozmowie z portalem TuWroclaw.com Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Reklama

Procedury z pewnością potrwają dobrych kilka miesięcy. Realne szanse na naprawę wiaduktu są najwcześniej wiosną.

Wiadukt nad ulicą Krakowską podczas budowy Alei Wielkiej Wyspy nie był remontowany.

Miejsce zdarzenia mapa Wrocław

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/11/2024 09:44
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Adam z Kozanowa - niezalogowany 2024-11-30 09:50:18

    Patusy tak budują. Zaraz pół Jagodna się rozpadnie. Takie budownictwo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pietia - niezalogowany 2024-11-30 11:35:37

    A czy taka naprawa nie powinna być wykonana przez firmę budującą tę część aleji w ramach gwarancji? Przecież nie minął jeszcze rok od oddania inwestycji...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Łukasz - niezalogowany 2024-11-30 11:41:46

    Czytamy ze zrozumieniem... wiadukt nie był remontowany podczas budowy alei... wiadukt był budowany pewnie w latach 80. W sumie mozesz pociągnąć ówczesnego wykonawce. Powodzenia.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości