Reklama

Okradła teren jednej z parafii, aby sprzedać łupy na złom

15/01/2013 00:00

Wrocławscy policjanci złapali kobietę pracującą w skupie złomu, do którego znosiła kradzione przedmioty z terenu jednej z wrocławskich parafii.

Policjanci 8 stycznia 2013 roku otrzymali informację o kradzieży kratek kanałów wentylacyjnych pochodzących z terenu parafii przy ul Lipskiej. Mając podejrzenie, że mogły one trafić na złom skontrolowali punkty skupu złomu.

– Podczas czynności na terenie jednego z nich funkcjonariusze ujawnili skradzione kratki. Pracownica skupu złomu, gdy tylko usłyszała jaki jest cel wizyty funkcjonariuszy kazała natychmiast załadowywać kontener ze złomem. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenie, że coś może być ukrywane w kontenerze – opisuje sprawę Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.



Policjanci nie mylili się. Na samym dnie znajdowały się 4 kratki skradzione z terenu kościelnego. Każda z nich była wykonana z żeliwa i ważyła około 30 kg. Odzyskane mienie o wartości 1,5 tysiąca złotych trafiło z powrotem do prawowitego właściciela.

Pracownica skupu złomu za nabycie skradzionych rzeczy usłyszała zarzut paserstwa za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. W sprawie prowadzone są dalsze czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży. – Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób – dodają wrocławscy policjanci.



jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości