Reklama

Okrążył Polskę na rowerze i zebrał 10 tys. kg elektrośmieci

26/08/2016 09:42

Ponad 2 tys. km liczyła trasa rowerowej i recyklingowej wyprawy podróżnika i ekologa - Dominika Dobrowolskiego. Pod hasłem "Cycling Recycling" wrocławianin okrążył na rowerze Polskę.

Ekolog wystartował 1 sierpnia we Wrocławiu z siedziby stowarzyszenia W Tonacji Serca. Podczas swojej podróży odwiedził m.in. Nową Sól, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Kołobrzeg, Słupsk, Gdańsk, Elbląg, Olsztyn, Warszawę, Sandomierz, Kraków, Bielsko-Białą, Cieszyn, Racibórz, Nysę i Ziębice. Z grupą rowerzystek i rowerzystów po 22 dniach podróży znów zawitał do stolicy Dolnego Śląska.


Podczas wyprawy organizowane były akcje zbiórki elektroodpadów oraz spotkania z mediami i mieszkańcami, na których podróżnik zachęcał do troski o środowisko, walki z zaśmieceniem, a także promował segregację elektroodpadów.

Reklama

W ramach akcji zebrano ponad 10 tys. kg elektrośmieci i blisko 100 tys. sztuk zużytych baterii. Wyprawa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem samorządów, mediów i mieszkańców. Wrocławianin już planuje jest kolejną edycję eko-wyprawy.


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości