Reklama

„Organek w nowym świecie”. Muzycy wystąpią we Wrocławiu

10/03/2021 10:15

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć nowe aranżacje piosenek z repertuaru zespołu Organek. Nie zabraknie hitów takich jak  “Głupi ja”, “Missisipi w ogniu” czy “Niemiłość”, ale jednocześnie muzycy zaprezentują swoją nową, elektro-akustyczno-gitarową odsłonę.

– Rok 2020 zmienił świat. Zatrzymał nas, wybił z rytmu, zmusił do refleksji nad tym, co ważne – mówią artyści z zespołu Organek. I nie ukrywają, że ten rok był dla nich podróżą w nieznane i nowym etapem, w którym musieli „zmienić zasady swojego życia, przebudować przestrzeń, przearanżować oswojony już świat”. Marząc o lepszym świecie, muzycy wystartowali z projektem „Organek w nowym świecie”, w ramach którego można usłyszeć nowe aranżacje piosenek z repertuaru zespołu Organek. Artyści prezentują swoją elektro-akustyczno-gitarową odsłonę.

– Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą – mówi Tomasz Organek. – Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Spotkamy się w nowym lepszym świecie – dodaje artysta.


Kate Moss i Czarna Madonna


Formacja Organek zadebiutowała w 2014 roku albumem „Głupi”. W nagraniach brał udział klawiszowiec Tomasz Lewandowski, który potem dołączył do zespołu. Płyta zajęła siódme miejsce na polskiej liście przebojów, a utwór „Kate Moss” znalazł się na szczycie zestawienia: „Najlepsza rockowa dwudziestka”,

Reklama

W lutym 2015 roku płyta „Głupi” otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego: Fryderyka. Na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia długo utrzymywały się takie utwory jak: „Głupi ja”, „O, matko!” i „Italiano”. W 2017 roku album „Głupi” okrył się platyną po tym, jak sprzedano 30 tysięcy egzemplarzy tej płyty. Organek wydał też płytę „Czarna Madonna”, na której można usłyszeć Adama „Nergala” Darskiego, lidera zespołu Behemoth.


"Poezja na petardzie"


Przed Organkiem zagra WaluśKraksaKryzys, nazwany "nadzieją polskiej alternatywy". To zeszłoroczny laureat Famy i zwycięzca Jarocina. Jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) WalusiaKraksaKryzys. – Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie – mówi artystka.

Koncert w ramach trasy „Organek w nowym świecie” odbędzie się w piątek, 12 marca, po godz. 19 w Centrum Koncertowym A2 (ul. Góralska 5). WaluśKraksaKryzys wystąpi o 19:50, a Organek o 20:45. Bilety, w cenie 99 zł, można kupować za pośrednictwem strony internetowej.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości