Reklama

Piesek z Wrocławia walczy o życie. Wszedł do Odry

12/08/2022 12:40

Do przychodni weterynaryjnej we Wrocławiu trafił pies, który po wejściu do Odry dostał silnych objawów zatrucia. Teraz walczy o życie. Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna Mateusza Goli apeluje o to, by nie pozwalać psom kąpać się w Odrze i jej dopływach.

Filer wszedł do wody w niedzielę i od tego czasu dręczą go wymioty z krwią, biegunka, brak apetytu i problemy neurologiczne.


Weterynarz pobrał surowicę do badań na poziom rtęci, na wyniki będzie trzeba jednak poczekać od 3 do 5 dni. Do tego czasu piesek będzie pod opieką specjalistów.

Dowiedz się więcej: Rtęć w Odrze! W Niemczech zabrakło skali. GIOŚ: Dziś wyniki polskich badań


– Woda jest zatruta, podobno mezytylenem oraz rtęcią. Taka kąpiel jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia Waszych podopiecznych oraz także Was samych! – mówi weterynarz Mateusz Gola.

Reklama

 


 


klim

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości