Reklama

PiS proponuje darmową komunikację dla dzieci

13/12/2010 00:00

Zmniejszenie o połowę pieniędzy na promocję, a w zamian darmowe bilety MPK dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich – to kluczowe poprawki w budżecie miasta na przyszły rok, jakie zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości.

O projekcie budżetu pisaliśmy pod koniec listopada.


Projekt jest już oficjalnie po pierwszym czytaniu w radzie miasta – do jutra upływa czas na zgłaszanie do niego poprawek dla radnych.

Nie mogą oni dowolnie żonglować kwotami: przeznaczając pieniądze na konkretny cel muszą pokazać, z czego chcą zrezygnować.



Oto jakie zmiany w budżecie na 2011 rok chce przeprowadzić PiS:



1. Zmniejszyć wydatki o kwotę 11 mln zł na promocję jednostek samorządu terytorialnego.

2. Zmniejszyć wydatki o kwotę 100 tys. zł naprojekt ,,Kibice razem’’.


W zamian za to radni PIS chcą:
1. zwiększyć wydatki o kwotę 1 mln zł na straż miejską,

2. proponują uruchomienie realizacji programu: bezpłatna komunikacja miejska dla wrocławskich dzieci (dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich), którego skutkiem będzie zmniejszenie dochodów w rozdziale 60004 (lokalny transport zbiorowy) o kwotę 7 mln zł zł (plan),

3. zwiększyć wydatki o kwotę 1 mln zł na realizację programu zagospodarowania wnętrz między blokowych,

4. przeznaczyć 500 tys. zł na rozpoczęcie działań dotyczących prac przygotowawczych związanych z budową Muzeum Ziem Zachodnich.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości