Według najnowszego sondażu, wybory wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, któremu wzrosło poparcie. Podobnie jak drugiej Koalicji Obywatelskiej. W porównaniu do poprzedniego badania, na wzrost mogą liczyć jeszcze tylko Bezpartyjni Samorządowcy. Największy spadek zanotowała Trzecia Droga
Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że Prawu i Sprawiedliwości przybył jeden punkt procentowy poparcia od ostatniego badania. Głosowanie na obecnie rządzącą partię deklaruje 33,8 proc. ankietowanych. Nieco więcej wzrosło Koalicji Obywatelskiej, która może liczyć na 28,1 proc. poparcia (o 1,8 proc. więcej, niż w poprzednim badaniu).
Na podium pozostaje Trzecia Droga. Koalicja PSL i Polski 2050 notuje poparcie w wysokości 9 proc. (1,6 proc. mniej niż w poprzednim badaniu). Tuż za Trzecią Drogą jest Konfederacja - 8,8 proc. Na piątym miejscu znalazła się Lewica z poparciem na poziomie 8,7 proc – Konfederacja straciła 0,7 procenta, a Lewica - 1,5.
Wzrosło, o 0,2 proc., poparcie dla Bezpartyjnych Samorządowców, których wynik to obecnie 3,6 procenta, czyli do przekroczenia progu wyborczego brakuje już tylko 1,4.
Niezdecydowanych jest prawie 8 procent.
- Ewidentnie widać, że cieszymy się poparciem ludzi. Uważam, że stać nas na przekroczenie progu wyborczego, czyli pięciu procent. Pomijani do niedawna w tych badaniach stanowimy zapewne co najmniej połowę tych, których pokazuje się jako niezdecydowanych – ocenił niedawno Krzysztof Maj, lider wrocławskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze