Reklama

Pociąg do Karpacza coraz bliżej! Dolnośląski samorząd przejmuje kolejne linie kolejowe

04/02/2021 14:34

Dobre wieści dla Dolnoślązaków czekających na połączenie kolejowe z Karpaczem. Dolnośląski samorząd przejął dwie wygaszone linie kolejowe między Karpaczem i Jelenią Górą. Trwają dalsze prace nad przywróceniem połączenia kolejowego do turystycznego kurortu Sudetów.

– Dziś przejęliśmy dwie linie kolejowe: 308 na niemal dwukilometrowym odcinku w Mysłakowicach oraz blisko 7 km linii 340 w relacji Mysłakowice – Karpacz – poinformował w czwartek Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego, który odpowiada na Dolnym Śląsku za sprawy związane z transportem.


W imieniu władz województwa akty notarialne podpisał dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Po tej transakcji Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zarządza już w sumie 207 km dróg kolejowych w regionie.

Reklama

Obecnie trwają też prace nad przejęciem przez samorząd kolejnych odcinków łączących Jelenią Górę, Mysłakowice, Ogorzelec i Kamienną Górę.


– Tak jak zapowiadałem, rok 2021 będzie dla nas bardzo pracowity – zapowiada Tymoteusz Myrda.


ZOBACZ TEŻ: „Polskie Davos” na stałe przenosi się do Kapracza!



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości