W kwietniu w Smolcu (gm. Kąty Wrocławskie) wykoleił się szynobus Kolei Dolnośląskich. Prokuratura, która prowadzi śledztwo w tej sprawie poszukuje świadków tego zdarzenia.
Do wypadku szynobusu Kolei Dolnośląskich relacji Wrocław- Kudowa-Zdrój doszło 14 kwietnia br. W tej sprawie toczy się śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Środzie Śląskiej. Dotyczy ono "nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - kolejowym zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu". Prokuratura podaje, że powodem było nieprawidłowe przygotowanie i sprawdzenie drogi przebiegu i położenia iglic rozjazdu, co skutkowało jazdą widełkową całego składu pociągu, a w efekcie doprowadziło do wykolejenia składu. Na szczęście nikomu wtedy nic się nie stało.
Policjanci proszą osoby, które 14 kwietnia br. jechały szynobusem relacji Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój o kontakt z mł. asp. Rafałem Musiałem e-mail: [email protected] lub z dyżurnym Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich pod numerem tel.: 47 87 167 20.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze