Reklama

Policjanci podsumowują 29. finał WOŚP we Wrocławiu

02/02/2021 09:56

Wrocławscy policjanci podsumowali niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi informują, że podczas 29. WOŚP na terenie Wrocławia było bezpiecznie.

Mimo że w tym roku w centrum miasta nie było hucznej imprezy, na Rynku i w jego okolicy pojawiło się sporo wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. Przez cały dzień o ich bezpieczeństwo dbali policjanci.


– Był to Finał wyjątkowy, bo inny niż wszystkie poprzednie ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Niemniej jednak wiele osób przyłączyło się do tej szczytnej akcji, stosując się oczywiście do obowiązujących przepisów – mówi st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

Policjanci sprawdzali też, czy wolontariusze zbierający pieniądze, faktycznie są przedstawicielami fundacji Jurka Owsiaka.


–  Mundurowi podczas pełnionej służby sprawdzali, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, a szczególną uwagę zwracali na dzieci uczestniczące w zbiórce pieniędzy. Funkcjonariusze nie ujawnili osób nieposiadających identyfikatorów, czy osób z puszkami budzącymi jakiekolwiek wątpliwości, a co za tym idzie osób podszywających się pod wolontariuszy – tłumaczy st. sierż. Paweł Noga .

Reklama

Podsumowując niedzielny finał, policjanci mówią, że przebiegał on w sposób spokojny. W związku z WOŚP na terenie Wrocławia nie odnotowano żadnych zdarzeń związanych z łamaniem prawa.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości