Reklama

Przez wakacje będą remontować fragmenty torowisk tramwajowych w kilku punktach Wrocławia

09/06/2014 00:00

Jak co roku, na miesiące wakacyjne wrocławscy drogowcy zaplanowali remonty wybranych odcinków torowisk tramwajowych. – Z uwagi na spadek natężenia ruchu pasażerskiego, spowodowany końcem roku szkolnego i akademickiego oraz sezonem urlopowym, jest to najbardziej korzystny moment na wykonanie niezbędnych napraw i modernizacji torów – tłumaczą urzędnicy.

Jako pierwsza z zaplanowanych inwestycji rozpoczęła się naprawa torów wraz z nawierzchnią jezdni na moście Zwierzynieckim. Prace naprawcze są skoordynowane z końcowym etapem budowy ul. Curie-Skłodowskiej. Prace nie powodują zmian w organizacji komunikacji tramwajowej, ponieważ na tym odcinku nie funkcjonuje ona od czasu rozpoczęcia przebudowy ulicy Curie-Skłodowskiej.


 


Kolejnym zadaniem będzie wymiana rozjazdu dwutorowego pojedynczego i 1 zwrotnicy zjazdowej na placu Powstańców Warszawy - od strony mostu Pokoju. Prace będą realizowane od końca czerwca do końca lipca. Ich wykonawcą jest firma Spolbud za 668 tysięcy złotych.

Reklama

 

 


Po zakończeniu prac na placu Powstańców Warszawy rozpocznie się wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Podwala - od strony Renomy.


 


– Remont ruszy pod koniec lipca i potrwa do końca sierpnia. Zakres planowanych prac przewiduje zastąpienie zwrotnicy mechanicznej zwrotnicą ryglowaną z wyświetlaczem, wymienione zostaną również łuki oraz krzyżownice. Przerwa w kursowaniu tramwajów potrwa około 3 tygodnie – mówi Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Koszty inwestycji i jej wykonawca będą znane po rozstrzygnięciu ogłoszonego przetargu, do 13 czerwca ZDiUM czeka na oferty.

Reklama

 


Zaplanowana wymiana dwóch zwrotnic najazdowych koło zajezdni przy ulicy Słowiańskiej - wjazd od strony Jedności Narodowej i od strony pl.Powstanców Wielkopolskich odbędzie się bez przerw w komunikacji tramwajowej za to - niestety - z utrudnieniami dla ruchu kołowego.


 


– Przetarg ogłoszony po raz trzeci wskaże wykonawcę i koszt. Dwukrotnie w przetargu wpływała tylko jedna oferta ze zbyt wysoką ceną. Remont zaplanowano do realizacji do końca września – dodają w ZDiUM.


 


Na sezon wakacyjny zaplanowano również wymianę dwóch zwrotnic zjazdowych na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Świdnickiej w kierunku do Dworca Głównego PKP lub na placu Jana Pawła II bez wyłączania komunikacji tramwajowej.

Reklama

 


– O tym, która lokalizacja ostatecznie będzie 0objęta modernizacją zadecydują ceny uzyskane w obecnie toczących się przetargach – tłumaczy Ewa Mazur.


 


W ramach prac eksploatacyjnych na torach tramwajowych planuje się również szlifowanie torów na odcinkach ulicy Słowiańskiej (od ul. św. Wincentego do ul. Jedności Narodowej); ul. Wróblewskiego (od ul. Wystawowej do ul. Mickiewicza) oraz na mostach Uniwersyteckim i Zwierzynieckim


 


Drogowcy zajmą się też szlifowaniem, napawaniem i regenerację rozjazdów i torów na rondzie Reagana, napawaniem dna krzyżownicy oraz główki szyny i prowadnicy. – Te prace będą wykonane w terminie do końca lipca, z uwagi na konieczność koordynacji prac na moście Zwierzynieckim z przebudową ul. Curie-Skłodowskiej. Roboty będą prowadzone w godzinach nocnych i z wykorzystaniem ograniczeń wprowadzonych przy innych budowach – kończą urzędnicy.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości