W czwartek przed południem z wrocławskiego Ostrowa Tumskiego wyruszyła centralna procesja z okazji Bożego Ciała. Wierni przeszli przez centrum miasta na plac przy kościele garnizonowym. Uroczystościom przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny.
Podobne uroczystości odbywają się w pozostałych wrocławskich parafiach. W trakcie Procesji Bożego Ciała katolicy wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Tradycyjnym elementem każdej procesji są cztery ołtarze, przy których czytane są fragmenty czterech Ewangelii.
W Polsce uroczystości Bożego Ciała obchodzone po raz pierwszy były w pierwszej połowie XIV wieku z inicjatywy biskupa Nankiera.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze