Reklama

Przez Wrocław przeszła procesja z okazji Bożego Ciała [WIDEO, ZDJĘCIA]

15/06/2017 14:39

W czwartek przed południem z wrocławskiego Ostrowa Tumskiego wyruszyła centralna procesja z okazji Bożego Ciała. Wierni przeszli przez centrum miasta na plac przy kościele garnizonowym. Uroczystościom przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

Podobne uroczystości odbywają się w pozostałych wrocławskich parafiach. W trakcie Procesji Bożego Ciała katolicy wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Tradycyjnym elementem każdej procesji są cztery ołtarze, przy których czytane są fragmenty czterech Ewangelii.


W Polsce uroczystości Bożego Ciała obchodzone po raz pierwszy były w pierwszej połowie XIV wieku z inicjatywy biskupa Nankiera.


bas / fot. Wojciech Bolesta

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości