Reklama

Przy Wroclavii powstaje miejski skatepark [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

30/08/2021 10:24

Trwa budowa kolejnego wrocławskiego skateparku dla miłośników jazdy na rolkach, deskorolce i BMX-ie. Obiekt powstaje przy ul. Ślężnej, obok technikum nr 18.

- Na budowie skateparku przy ul. Ślężnej i Borowskiej ruszyliśmy z pierwszym zbrojeniem konstrukcji. Powstaje właśnie bowl. Jeśli pogoda pozwoli, rozpocznie się betonowanie. Potem wystartują kolejne prace przy następnych urządzeniach - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.


Wybudowany już jest parking rowerowy, duża część chodników i boisko do siatkówki z nawierzchni EPDM. W planie są też nasadzenia 22 drzew: wiśni piłkowanych i klonów polnych. Inwestycja będzie gotowa w tym roku. Kosztuje blisko 2,8 mln złotych. Projekt realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich. 

Reklama

Na terenie skateparku zamontowanych zostanie ponad 20 elementów do ćwiczeń trików i ewolucji. Będzie można uczyć się m.in. na minirampie, funboxie, grindboxie, bank rampie i piramidach, poręczy łamanej, skośnej i spadowej z bumpem, railu skośnym oraz quarterze.


Plac będzie oświetlony, w planie jest też 13 ławek, 6 koszy na śmieci, 12 stojaków na rowery i 3 tablice informacyjne. Kolejnym krokiem będzie budowa ogrodzonego boiska do siatkówki. Zarządcą obiektu będzie Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu. Skatepark będzie bezpłatny i ogólnodostępny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości