Kampania przed wyborami samorządowymi nabiera tempa. W niedzielę wspólny komitet Rafała Dutkiewicza i Platformy Obywatelskiej przedstawił swoich kandydatów na miejskich radnych, a także program wyborczy. Politycy obiecywali m.in. przyjazny transport miejski, rozwój budownictwa mieszkaniowego i zwiększenie oferty rekreacyjnej.
W listopadowych wyborach samorządowych Platforma Obywatelska stworzy z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem wspólne listy zarówno do wrocławskiej rady miejskiej, jak i sejmiku województwa dolnośląskiego.
W niedzielę 12 października w kinie Nowe Horyzonty odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców Rafał Dutkiewicz z Platformą. To pod tym szyldem powstaną wspólne listy do rady miejskiej.
W konwencji wzięli udział m.in. Rafał Dutkiewicz, szef PO w naszym regionie Jacek Protasiewicz, wiceminister Stanisław Huskowski czy marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. W jej trakcie zostali przedstawieni kandydaci na radnych ze wszystkich okręgów.
- Jestem pewien, że idea zgody i współpracy okaże się dobra dla Wrocławia i wrocławian - podkreśla Jacek Protasiewicz.
Z kolei Rafał Dutkiewicz zapowiedział zaproszenie wrocławian do współdecydowania o naszym mieście,
- Nie rozwiążemy wszystkich problemów. Wiemy, że wciąż będą się pojawiać przed nami nowe wyzywania - tłumaczy Rafał Dutkiewicz.
Kandydaci
Podczas konwencji przemawiali też liderzy list w poszczególnych okręgach. Przypomnijmy, "jedynkami" są: Jerzy Skoczylas, Bohdan Aniszczyk, Jarosław Krauze, Jacek Ossowski, Renata Granowska, Tomasz Hanczarek i Renata Mauer-Różańska.
Platforma wystawi w wyborach też m.in. Piotra Uhle - członka gabinetu politycznego marszałka Dolnego Śląska, Dorotę Galant - skarbnik regionu dolnośląskiego PO, byłego wioślarza Pawła Rańdę czy Jarosława Perdutę - rzecznika marszałka naszego województwa. Na listach są też rajcy: Agnieszka Rybczak i Łukasz Wyszkowski.
Wśród kandydatów Rafała Dutkiewicza, którzy zajmą dalsze miejsca na listach, dominują obecni radni: Krzysztof Kilarski, Jan Chmielewski, Wanda Ziembicka-Has, Małgorzata Zawada, Henryk Macała, Wojciech Błoński, Piotr Kuczyński, Katarzyna Obara-Kowalska, Maciej Zegan czy Andrzej Nabzdyk.
Program
W trakcie konwencji przedstawiono też program wyborczy, jaki wspólny komitet zamierza zrealizować w nadchodzącej kadencji.
Politycy zapowiadają m.in. efektywniejszy transfer wiedzy i wykorzystanie jej w biznesie, rozbudowę sieci połączeń wrocławskiego lotniska czy modernizację wrocławskiego węzła kolejowego, a także inwestycje w edukację: zapewnienie wszystkim najmłodszym wrocławianom miejsc w przedszkolu, rozbudowę III LO i budowę nowej siedziby V LO oraz modernizację infrastruktury sportowej w szkołach.
Nacisk ma zostać położony także na powstawanie nowych mieszkań.
- Będziemy kontynuować rozwój budownictwa mieszkaniowego - podkreśla Renata Granowska.
Z kolei Jarosław Krauze obiecuje transport przyjazny dla ludzi i środowiska. W tym celu istniejące trasy i parkingi rowerowe mają zostać połączone w sieć, politycy zapowiadają też wydzielenie pasów tramwajowo-autobusowych, zakup 30 nowych tramwajów, uruchomienie Wrocławskiej Kolei Metropolitalnej, a także budowę linii tramwajowej na Popowice.
Kandydaci do rady miejskiej obiecują też rozwój oferty rekreacyjnej i parków (w tym m.in. modernizację ZOO), silną rolę kultury w życiu wrocławian, kontynuację programu ochrony zabytków, kolejne edycje konkursu "Piękny Wrocław", rewitalizację Dzielnicy Czterech Świątyń i walkę ze szpecącymi miasto reklamami.
Rosnąć ma też rola budżetu obywatelskiego, a politycy zapowiadają kompleksowe wsparcie dla rodzin wielodzietnych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze