Reklama

Rotacja w składzie coraz większa. Nowy, utalentowany zawodnik w koszykarskim Śląsku

08/11/2020 15:39

W ostatnich meczach trener Oliver Vidin nie miał do dyspozycji zbyt wielu doświadczonych zawodników do rotacji, więc władze klubu postanowiły szybko to zmienić. Dwa dni po podpisaniu kontraktu z Kyle’m Gibsonem, do zespołu Śląska Wrocław dołączył także utalentowany rozgrywający z GTK Giliwce – Mateusz Szlachetka.

Szlachetka to 21-letni rozgrywający, który swoją karierę seniorską rozpoczynał w drugiej lidze. Grał tam w Wiśle Kraków, SMS-ie Władysławowo oraz AZS Politechnika Opolska. W tym ostatnim klubie był prawdziwą gwiazdą, gdyż notował średnio ponad 13 pkt na mecz. Dzięki temu ręce wyciągnęło po niego GTK Gliwice, gdzie spędził ostatnie dwa sezony, a rozpoczął obecny.


Pierwszy rok w GTK Szlachetka przesiedział głównie na ławce, ale w drugim był już podstawowym graczem zespoły, spędzając na boisku średnio 20 minut i zdobywając prawie 8 pkt oraz 4 asysty na mecz. Mogło być jeszcze lepiej, ale jak na pierwszy poważny sezon w Energa Basket Lidze, wyniki miał i tak bardzo obiecujące. Przed obecnym sezonem GTK dokonało wielu transferów, sprowadzając kilku zawodników z USA, przez co Szlachetka nie grał już tyle ile mógłby sobie życzyć.

Reklama

W trwającej kampanii spędzał na parkiecie średnio trochę ponad 12 minut na mecz. Niedawno rozegrał niecałe 8 minut w spotkaniu GTK ze Śląskiem, które wrocławianie wygrali 91:85. Szlachetka zdobył w tym czasie 2 pkt.


Młody rozgrywający podpisał ze Śląskiem Wrocław umowę obowiązującą do końca sezonu 2021/22.


Bartosz Królikowski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości