W środowe popołudnie ulicami miasta spontanicznie przejedzie „Krytyczna Masa Pozytywna". W ten sposób rowerzyści chcą upamiętnić Ryszarda Szurkowskiego, mistrza świata i wicemistrza olimpijskiego w kolarstwie szosowym, który znaczną część swojego życia spędził we Wrocławiu.
Niewykluczone, że w wydarzeniu wezmą udział przyjaciele Ryszarda Szurkowskiego i byli zawodnicy Dolmelu Wrocław, m.in. Henryk Charucki, Jan Brzeźny i Jan Faltyna.
Zbiórka zaplanowana jest w środę, 10 lutego, o godz. 15:50 pod hotelem Wodnik (dawna siedziba klubu Dolmel). O godz. 16 uczestnicy spontanicznego przejazdu ruszą w kierunku centrum i przejadą wokół Rynku oraz Starego Miasta. Pod pomnikiem Fredry zaplanowana jest minuta ciszy. Następnie cykliści pojadą przez pl. Jana Pawła, Legnicką, Kruszwicką i pl. Strzegomskim do Pafawagu (Dolmel).
W Dolnośląskim Centrum Rowerowym (Harfa) nastąpi przekazanie flagi upamiętniającej Ryszarda Szurkowskiego jego przyjacielowi z zespołu, Henrykowi Charuckiemu.
Przypomnijmy, że dwukrotny wicemistrz olimpijski i czterokrotny medalista mistrzostw świata w kolarstwie zmarł w wieku 75 lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze