Reklama

Różowe Skrzyneczki we wrocławskich szkołach. A w nich darmowe podpaski i tampony

24/11/2020 12:12

Akcję Różowa Skrzyneczka zainicjowały wrocławskie aktywistki. Teraz dołączył do niej magistrat, chcąc zapewnić darmowe tampony i podpaski w każdej wrocławskiej szkole.

Skrzyneczki z bezpłatnymi środkami higieny osobistej dla kobiet we wrocławskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych to inicjatywa grupy aktywistek od akcji „Różowa skrzyneczka”, propagujących ideę zmniejszania ubóstwa menstruacyjnego w Polsce - Adrianny Klimaszewskiej, Bożeny PowagiLucyny Cwiach Teraz dołączyły do niej Renata Granowska, odpowiedzialna za edukację wiceoprezydentka Wrocławia, oraz miejska radna Jolanta Niezgodzka. Można więc powiedzieć, że Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które w sposób strategiczny zajęło się tematem menstruacji.


Aktualnie projekt "Różowa skrzyneczka w każdej szkole" realizowany jest w ramach grantu, otrzymanego z fundacji Kulczyk Foundation przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet, który przewiduje umieszczenie 100 skrzyneczek w szkołach Dolnego Śląska, a 26 z nich wraz z pierwszym wyposażeniem trafi do wrocławskich szkół. 

Reklama

Dotychczas chęć udziału w akcji zgłosiło 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych. Przypomnijmy, że w październiku Uniwersytet Wrocławski stał się pierwszą uczelnią z darmowymi podpaskami i tamponami dla studentek. Pisaliśmy o tym tutaj.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości