Reklama

Rusza pandemiczna odsłona salonu zdobywców. Na początek spotkanie z pisarkami

08/03/2021 13:08

Wrocław odwiedzą laureatki i laureaci najważniejszych polskich nagród literackich przyznanych w ubiegłym roku. Będzie to powrót do spotkań z pisarkami i pisarzami z cyklu „Salon zdobywców”. Tym razem będą jednak transmitowane na żywo w sieci. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 marca.

„Salon zdobywców” od 2018 roku stał się tradycyjnym elementem grudniowych Wrocławskich Targów Dobrych Książek i stanowił swoiste podsumowanie sezonu nagród literackich w Polsce. Gośćmi cyklu byli do tej pory m.in.: Anna Bikont, Paweł Sołtys, Julia Fiedorczuk, Małgorzata Lebda, Zyta Rudzka czy Marcin Wicha. W grudniu 2020 z powodu pandemii COVID-19 ani targi książki, ani „Salon zdobywców” nie mogły się odbyć, ale „Salon zdobywców” odbędzie się w marcu w pandemicznej odsłonie.

Ze zdobywczyniami i zdobywcami następujących nagród literackich w 2020 porozmawiają: dziennikarz Michał Nogaś oraz Irek Grin (twórca cyklu, wydawca, menadżer kultury, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury). Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 9 marca o 19. Będzie to rozmowa Michała NogasiaDorotą Kotas (laureatka Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Conrada), Barbarą Sadurską (zobywczyni Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza) oraz Dominiką Słowik (laureatka Paszportów „Polityki”).


Z kolei w niedzielę 14 marca o 17 z Łukaszem Orbitowskim (zdobywca Nagrody Literackiej m.st. Warszawy) i Radkiem Rakiem (laureat Nagrody Literackiej Nike) porozmawia Irek Grin. 30 marca o 19 cykl zakończą Agnieszka Dauksza (laureatka Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz) i Katarzyna Kobylarczyk (zdobywczyni Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki) w rozmowie z Michałem Nogasiem.

Reklama

Wszystkie spotkania będzie można śledzić na żywo podczas transmisji z Klubu Proza (Przejście Garncarskie 2) na Facebooku Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Klubu Proza i Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Ponadto – jeśli tylko pozwolą na to przepisy związane z organizacją wydarzeń kulturalnych – organizatorzy przewidują udział publiczności dla tych, którzy chcieliby w spotkaniach uczestniczyć osobiście. Informacje na temat zapisów zostaną podane 25 lutego na Facebooku Wrocławskiego Domu Literatury. Udział publiczności w spotkaniach odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym.


Program „Salonu zdobywców”


9 marca, 19.00, Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

Reklama

Dorota Kotas („Pustostany”, Nagroda Literacka Gdynia (proza) i Nagroda Conrada), Barbara Sadurska („Mapa”, Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza), Dominika Słowik („Zimowla”, Paszport „Polityki”) w rozmowie z Michałem Nogasiem.


14 marca, 17.00, Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury


Łukasz Orbitowski („Kult”, Nagroda Literacka m.st. Warszawy), Radek Rak („Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, Nagroda Literacka Nike) w rozmowie z Irkiem Grinem.


30 marca, 19.00, Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

Reklama

Agnieszka Dauksza („Jaremianka. Biografia”, Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz), Katarzyna Kobylarczyk („Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki) w rozmowie z Michałem Nogasiem.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości