Reklama

Samorządowcy z Dolnego Śląska idą do Sejmu [ZDJĘCIA, WIDEO]

13/08/2019 16:02

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy zainaugurował we wtorek swoją kampanię do parlamentu. Liderzy koalicji zapowiadają, że chcą być konkurencją dla partii politycznych, które ich zdaniem biorą udział w ideologicznej wojnie polsko-polskiej. Wśród propozycji m.in. darmowy transport publiczny, walka z nielegalnymi składowiskami śmieci i rewolucja, która ma spowodować zmniejszenie kolejek do lekarzy.

Bezpartyjni i Samorządowcy to ruch, którego liderami są m.in. prezydent Lubina Robert Raczyński, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i przewodniczący Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej Konrad Rytel.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie ruch ogłosił początek kampanii wyborczej. – Pewnych problemów, które posiadamy, my samorządowcy nie rozwiążemy na poziomie gminy. Musimy przyjąć to wyzwanie i przejść do parlamentu, a tak naprawdę docelowo do rządu – mówi prezydent Robert Raczyński, który jasno deklaruje chęć startu w wyborach parlamentarnych.


Ugrupowanie we wtorek ogłosiło, że w kampanii wyborczej chce zaprezentować Program 5x5, który będzie odpowiedzią na 5 najbardziej problematycznych dziedzin życia dla Polaków. Wiadomo już m.in., że wśród propozycji znajdą się: walka ze smogiem poprzez rządowy program wprowadzenia bezpłatnej komunikacji w największych miastach, kompleksowa reforma systemu służby zdrowia czy walka z płonącymi odpadami. Członkowie komitetu wśród celów stawiają sobie wsparcie dla przedsiębiorców i poprawę skuteczności organów państwa.

Reklama



Bezpartyjni i Samorządowcy liczą, że jesienią staną się języczkiem u wagi i będą mogli realizować swoje pomysły w ramach koalicji rządzącej. Z kim? – Z tym, kto nam zagwarantuje realizację naszego programu – odpowiada Cezary Przybylski.

Liderzy ruchu zaznaczają, że nie interesują ich spory ideologiczne, a poprzez swoją obecność chcą łączyć społeczeństwo. We wtorek symbolicznie połączyli mapę Polski, podzieloną przez PiS i PO. – Chcemy, żeby Polska znów tak wyglądała i by nie było sporów oraz kłótni. Będziemy o to apelować do Polaków – tłumaczy rzecznik prasowy komitetu, Krzysztof Maj.

Komitet w kampanii wyborczej stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami i komunikację przez internet. – Nie będziemy mieli "bezpartyjnobusów" czy pikników, będziemy przekonywać ludzi głównie rozmową – podkreśla Maj. – Wiele osób pytało nas o „jedynki” na listach wyborczych. Tym zajmują się obecnie partie polityczne, a my chcemy pokazać, jakie są naprawdę problemy Polaków – że płoną wysypiska śmieci i czeka się kilka lat, żeby umówić się na wizytę do lekarza. To są realne problemy – dodaje.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości