Reklama

Seryjni podpalacze altanek na działkach złapani. Trafią na 5 lat za kraty?

07/01/2013 00:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg podpaleń altan na ogrodach działkowych. Straty w tej sprawie oszacowano na blisko 50 tysięcy złotych. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani to 31 i 41 – latek, starszy z nich okazał się dodatkowo osobą poszukiwaną w celu osadzenia w areszcie śledczym. W wyniku dalszych czynności w tej sprawie policjanci udowodnili podejrzanym w sumie 11 podpaleń altanek.

Do zdarzeń doszło od 20 listopada 2012 roku do 2 stycznia 2013 roku na terenie ogrodów działkowych w rejonie ulicy Klecińskiej we Wrocławiu. – Sprawcy podpalali altany ogrodowe w różnych miejscach. Po zatrzymaniu tłumaczyli, że chcieli w ten sposób "odzyskać" złom, który nadawałby się do sprzedaży w punkcie skupu metali kolorowych – mówi Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.



W wyniku zdarzeń zniszczeniu uległo także mienie, które znajdowało się w altanach, w postaci między innymi narzędzi ogrodowych, elektronarzędzi i kosiarek. Straty w tej sprawie oszacowano na blisko 50 tysięcy złotych.

Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności związane z działalnością obu mężczyzn. Policjanci sprawdzają również, czy nie mają oni na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu.

– Za takie przestępstwo, czyli zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Kamil Rynkiewicz.



jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości