Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg podpaleń altan na ogrodach działkowych. Straty w tej sprawie oszacowano na blisko 50 tysięcy złotych. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymani to 31 i 41 – latek, starszy z nich okazał się dodatkowo osobą poszukiwaną w celu osadzenia w areszcie śledczym. W wyniku dalszych czynności w tej sprawie policjanci udowodnili podejrzanym w sumie 11 podpaleń altanek.
Do zdarzeń doszło od 20 listopada 2012 roku do 2 stycznia 2013 roku na terenie ogrodów działkowych w rejonie ulicy Klecińskiej we Wrocławiu. – Sprawcy podpalali altany ogrodowe w różnych miejscach. Po zatrzymaniu tłumaczyli, że chcieli w ten sposób "odzyskać" złom, który nadawałby się do sprzedaży w punkcie skupu metali kolorowych – mówi Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
W wyniku zdarzeń zniszczeniu uległo także mienie, które znajdowało się w altanach, w postaci między innymi narzędzi ogrodowych, elektronarzędzi i kosiarek. Straty w tej sprawie oszacowano na blisko 50 tysięcy złotych.
Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności związane z działalnością obu mężczyzn. Policjanci sprawdzają również, czy nie mają oni na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu.
– Za takie przestępstwo, czyli zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Kamil Rynkiewicz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze