Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie nieletnie podejrzewane o kradzieże mieszkaniowe i włamanie, podczas którego wyłamały drzwi wejściowe przy pomocy siekiery. Funkcjonariusze odzyskali już znaczną część utraconego mienia. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd rodzinny.
Policjanci udowodnili zatrzymanym 15 i 16-latce trzy kradzieże mieszkaniowe. Dziewczyny wchodziły do mieszkań swoich znajomych i wykorzystując ich nieobecność dokonywały kradzieży. Ich łupem padały telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, pieniądze oraz laptopy i inny sprzęt elektroniczny.
Zatrzymane mają na swoim koncie także włamanie do mieszkania, gdzie aby dostać się do wnętrza lokalu, wyłamały drzwi przy pomocy siekiery.
W wyniku licznych przeszukań policjanci odzyskali już trzy telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny, laptopa oraz aparat fotograficzny. Obecnie funkcjonariusze ustalają, czy w zdarzeniach nie brały udziału inne osoby, oraz czy 15 i 16 – latka nie mają na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu.
– Nieletnie trafiły do Policyjnej Izby Dziecka. Teraz o ich dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny – informuje Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze