Reklama

Siekierą włamywały się do mieszkań swoich znajomych. Mają 15 i 16 lat

20/02/2013 00:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie nieletnie podejrzewane o kradzieże mieszkaniowe i włamanie, podczas którego wyłamały drzwi wejściowe przy pomocy siekiery. Funkcjonariusze odzyskali już znaczną część utraconego mienia. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Policjanci udowodnili zatrzymanym 15 i 16-latce trzy kradzieże mieszkaniowe. Dziewczyny wchodziły do mieszkań swoich znajomych i wykorzystując ich nieobecność dokonywały kradzieży. Ich łupem padały telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, pieniądze oraz laptopy i inny sprzęt elektroniczny.

Zatrzymane mają na swoim koncie także włamanie do mieszkania, gdzie aby dostać się do wnętrza lokalu, wyłamały drzwi przy pomocy siekiery.


W wyniku licznych przeszukań policjanci odzyskali już trzy telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny, laptopa oraz aparat fotograficzny. Obecnie funkcjonariusze ustalają, czy w zdarzeniach nie brały udziału inne osoby, oraz czy 15 i 16 – latka nie mają na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu.

– Nieletnie trafiły do Policyjnej Izby Dziecka. Teraz o ich dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny – informuje Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.



jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości