Reklama

Służby specjalne II Rzeczpospolitej. Marek Krajewski wraca z nową książką

01/05/2021 15:47

„Miasto szpiegów” – tak zatytułowana jest nowa książka Marka Krajewskiego. Kryminał wrocławskiego pisarza opowiada o mniej znanych kartach z historii służb specjalnych II Rzeczpospolitej.  

Akcja książki rozgrywa się w 1933 roku w Wolnym Mieście Gdańsk, a jej bohaterem jest Edward „Łyssy” Popielski. – Na zlecenie swych mocodawców trafia z Ritą i Leokadią ze Lwowa do targanego wojną wywiadów Gdańska. Szybko odkrywa ciemną stronę miasta — jak najdalszą od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku – czytamy w opisie kryminału, w którym „portowe zaułki są pełne nędzy i przemocy, a wzburzone fale zimowego morza często zamykają się nad głowami kolejnych ofiar, które wiedziały zbyt dużo”.

W tej powieści szpiegowskiej Krajewski odkrywa mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej. „Miasto szpiegów” to trzeci tom serii, którą można czytać w dowolnej kolejności. Wcześniej wrocławianin napisał „Dziewczynę o czterech palcach” i „Pomocnika kata”.

Marek Krajewski jest autorem kryminałów o pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji, Eberhardzie Mocku, m.in. „Końca świata w Breslau” , „Widma w mieście Breslau” i „Festung Breslau”. Jego książki przetłumaczono na 11 języków, w tym angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i hebrajski.


„Miasto szpiegów” ukaże się 19 maja tego roku.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości