W związku z niskimi temperaturami funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia prowadzą działania mające na celu pomoc i wsparcie osób bezdomnych w tym szczególnie trudnym dla nich okresie. Wiele osób odmawia jednak pomocy.
Minionej doby Straż Miejska Wrocławia odnotowała 15 interwencji wobec osób bezdomnych. 9 osób odmówiło przyjęcia pomocy, 4 osoby trafiły do Izby Wytrzeźwień, a 2 osoby przewieziono do Ogrzewalni.
– Nasze patrole odwiedzają te miejsca, w których najczęściej bezdomni szukają schronienia. Osoby potrzebujące są informowane o wolnych miejscach w noclegowniach, schroniskach, punktach wydawania ciepłych posiłków – mówi Sławomir Chełchowski, rzecznik prasowy straży.
– Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie przypadków osób bezdomnych lub samotnych, które ich zdaniem potrzebują pomocy zwłaszcza w okresie zimowym do Straży Miejskiej Wrocławia, Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – dodają przedstawiciele straży miejskiej.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej już 22 listopada 2012 roku otwarzył całodobową ogrzewalnię dla osób bezdomnych, prowadzoną na zlecenie miasta przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Wrocławskie. Placówka jest usytuowana przy ul. Małachowskiego 11 (w pobliżu Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn). Telefon dyżurny do ogrzewalni to 539-400-403.
jg
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze