Reklama

Straż miejska zapowiada nalot na Świebodzki. Nie będzie „taryfy ulgowej”

20/03/2019 15:47

W ubiegłą niedzielę strażnicy miejscy odwiedzili Dworzec Świebodzki i jego okolice. W sumie wylegitymowali i pouczyli 117 osób, które prowadziły tam handel w miejscach do tego nieprzeznaczonych, jakimi są chodniki w okolicy targowiska. Strażnicy zapowiadają, że wrócą na bazar w tym tygodniu i dla tych, na których nie podziałały ostrzeżenia będą czekały mandaty.

Choć od blisko roku w Polsce obowiązuje tzw. zakaz handlu w niedzielę, niedziela nadal jest dniem handlowym na Dworcu Świebodzkim. Na kultowym wrocławskim targowisku swoje towary wystawiają zawodowi kupcy, ale też i osoby, które mniej lub bardziej okazjonalnie handlują różnymi przedmiotami, w miejscach, gdzie tego robić nie wolno.


Straż miejska już w ubiegłym tygodniu wzięła pod lupę „dziki handel” na ulicach przed Świebodzkim. Na uciążliwości związane m.in. z zajmowaniem chodników pod ekspozycję swojej oferty przez sprzedawców skarżyli się mieszkańcy okolicznych bloków.

Reklama

W trakcie ubiegłotygodniowych działań strażnicy tylko pouczali osoby handlujące w nieodpowiednim miejscu. W najbliższą niedzielę mają się posypać mandaty dla tych, którzy za nic będą mieli przepisy z Kodeksu wykroczeń.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości