Reklama

Święto Wrocławia trwa! Nasze miasto na nowych honorowych obywateli [ZDJĘCIA]

24/06/2017 13:28

Uroczystym przemarszem z udziałem prezydenta Wrocławia i miejskich rajców rozpoczęły się oficjalne obchody Święta Wrocławia. W samo południe we wrocławskim ratuszu prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz przewodniczący rady miejskiej Jacek Ossowski wręczyli tegoroczne Honorowe Obywatelstwa Wrocławia.

Barwny korowód w towarzystwie orkiestry policyjnej, przedstawicieli bractwa kurkowego oraz wrocławskich sportowców przemaszerował z Bazyliki św. Elżbiety do ratusza, gdzie w samo południe rozpoczęła się uroczysta sesja rady miejskiej.


W trakcie uroczystości nadane zostały Honorowe Obywatelstwa Wrocławia, które w tym roku otrzymali Bente Kahan, Jerzy Kapłański i prof. Włodzimierz Jarmundowicz. Ponadto osobom i instytucjom działającym na rzecz miasta rozdane zostały Nagrody Wrocławia oraz Nagrody Prezydenta Wrocław.

Reklama

Wieczorem oficjele spotkają się jeszcze we wrocławskiej katedrze, gdzie odprawiona zostanie msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia. Początek o godz. 18:00.


Święto Wrocławia to powrót do średniowiecznej tradycji obchodów dnia Świętego Jana Chrzciciela, patrona wrocławskiej katedry i jednego z dwóch – obok błogosławionego Czesława – patronów Wrocławia. W tym roku z okazji miejskiego święta we Wrocławiu odbywa się wiele imprez plenerowych, koncertów, wystaw i spektakli. Pełną listę wydarzeń można znaleźć tutaj.


bas / fot. Wojciech Bolesta

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości