Reklama

Synoptycy ostrzegają przed zagrożeniem powodziowym na Dolnym Śląsku

09/07/2021 11:07

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zagrożeniem powodziowym na Dolnym Śląsku. W związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego.

IMGW informuje, że trwa „spływ i przemieszczanie się wód opadowych”. – Stany wody w zlewni Ślęzy będą podnosić do strefy wody wysokiej, powyżej stanów alarmowych – mówi synoptyk Kinga Strońska z biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu. – W Białobrzeziu początkowo niewykluczone wahania powyżej stanu alarmowego – dodaje.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla obszaru zlewni Ślęzy ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego, najwyższego stopnia dotyczące „wezbrania z przekroczeniem stanów alarmowych”. Obowiązuje ono od piątku, 9 lipca od godz. 7 rano do 12 dnia następnego.


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 95 procent.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: NIESPOKOJNA NOC WE WROCŁAWIU. SŁUŻBY USUWAJĄ SKUTKI NAWAŁNIC

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości