Zgodnie z zapowiedziami wrocławskiego magistratu, 2 września nastąpiły duże zmiany w nazewnictwie przystanków MPK. W kilku przypadkach zmiana jest kosmetyczna i polega np. na usunięciu członu „pętla”, ale jest też kilka większych zmian związanych m.in. z dekomunizacją i likwidacją gimnazjów.
W związku z tzw. dekomunizacją ulicy 9 Maja i uchwałą rady miejskiej zmieniającą jej nazwę na 8 Maja, swoją nazwę oczywiście zmienił przystanek na skrzyżowaniu tej ulicy z Mickiewicza.
Przystanek "9 Maja" przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z ulicą 8 Maja będzie teraz nosił nazwę "8 Maja".
W związku z tym, że od września z całej Polski znikają gimnazja, nazwy tych placówek zniknęły też z tablic przystankowych. W ramach reformy edukacji zmienione zostały nazwy:
"Stabłowicka (S.P. nr 22)", który zlokalizowany jest przy ulicy Stabłowickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Towarową na "Stabłowicka",
"Gajowicka (Gimnazjum nr 23)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Gajowickiej z ulicą Jastrzębią na "Gajowicka (szkoła)".
"Racławicka (Gimnazjum nr 23)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Racławickiej z ulicą Jastrzębią na "Racławicka (szkoła)"
"Bałtycka (szkolny)", który zlokalizowany jest przy ulicy Obornickiej na "Bałtycka (szkoła)".
Na zmiany muszą przygotować się też mieszkańcy Jerzmanowa. Zmianie uległy nazwy:
"Jerzmanowo", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Jerzmanowskiej z ulicą Jasińskiej obok kościoła MB Królowej Polski na " Jasińskiej",
"Jerzmanowska (pętla)", który zlokalizowany jest przy ulicy Jerzmanowskiej na wysokości dawnej pętli autobusowej przy firmie HAK na "Jerzmanowska nr 17",
"Jerzmanowska", który zlokalizowany jest przy ulicy Jerzmanowskiej na "Jerzmanowska nr 9".
Na tych przystankach szykują się nieco większe zmiany. Zmienione zostały nazwy:
"Zwycięska", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Zwycięskiej z ulicą Ołtaszyńską na "rondo św. Ojca Pio",
"Centrostal", który zlokalizowany jest przy ulicy Pełczyńskiej przy parkingu Centrostalu i przy skrzyżowaniu z ulicą Ćwiczebną na "Ćwiczebna”.
Niewielkie zmiany zaszły też na przystankach:
"Ibn Siny Avicenny", który zlokalizowany jest przy ulicy Awicenny na wysokości zjazdu do Poczty Polskiej na "Awicenny",
"Roweckiego", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Kurpiów z ulicą Grota-Roweckiego na "Grota-Roweckiego" .
"Bartoszowice (pętla)", który zlokalizowany jest przy ulicy Bacciarellego na "Bartoszowice"
"Bieńkowice (pętla)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Ziemniaczanej z ulicą Pięćdziesięciu Bohaterów na "Bieńkowice",
"Jerzmanowo (pętla)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Jerzmanowskiej z ulicą Adamczewskich na "Jerzmanowo",
"Karłowice (pętla)", który zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Zawalną na "Karłowice",
"Kłokoczyce (pętla)", który zlokalizowany jest przy ulicy Kłokoczyckiej na "Kłokoczyce",
"Sołtysowice (pętla)", który zlokalizowany jest przy ulicy Redyckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Fortową i Falskiego na "Sołtysowice",
"Litewska (pętla)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Litewskiej z ulicą Poleską na "Litewska",
"Osiedle Sobieskiego (pętla)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Królewskiej z ulicą Zatorską na "Osiedle Sobieskiego",
"Ślazowa (pętla)", który zlokalizowany jest przy ulicy Ślazowej obok Schroniska dla zwierząt na "Ślazowa",
"Świniary (pętla)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Pęgowskiej z ulicą Dalimira na "Świniary"
"Wojanowska (pętla)", który zlokalizowany jest przy ulicy Wojanowskiej na "Wojanowska (Arachidowa)".
Powyższe zmiany weszły w życie od 2 września (sobota). Tego samego dnia powróci też szkolny rozkład jazdy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze