Reklama

Szok! We Wrocławiu zakwitł bez! A to dopiero początek kwietnia!

05/04/2024 10:35

Ludzie zatrzymują się i robią zdjęcia. Przyroda oszalała. Takie widoki na początku kwietnia? Zamiast w połowie maja, we Wrocławiu już teraz zakwitł bez.

- Wszystko zaczęło kwitnąć trzy tygodnie wcześniej niż zazwyczaj. Rośliny dostały  sygnał do rozpoczęcia wegetacji, światło dzienne też jest już dłuższe i nie ma wyboru: wszystko kwitnie na dobre - mówi  namWojciech Basiński z Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. - Jest taka stara prawda, którą powtarzano nam też na studiach: jeżeli hiacynty, narcyzy i tulipany kwitną razem, to oznacza, że lato będzie suche. A kwitną właśnie teraz. Czy ta stara prawda się potwierdzi? To się okaże. 


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


- W naszym ogrodzie wszystko kwitnie już na całego. Musieliśmy zaplanowane imprezy, takie jak Festiwal Magnolii i Święto Tulipanów, przesunąć o dwa tygodnie. Festiwal Magnolii odbędzie się już w ten weekend, a Święto Tulipanów - 27 kwietnia. To ostatnie było planowane na maj - mówi Wojciech Basiński. - Na pewno jest za sucho jak na wiosnę. W niedzielę ma być 28 stopni, a to nie jest normalna temperatura na tę porę roku. My tutaj w ogrodzie botanicznym musimy znacznie więcej podlewać nasze rośliny. Posadziliśmy w tym roku rekordowo dużo cebul tulipanów, bo aż 30 tysięcy i mamy też olbrzymie plamy kolorów w różnych częściach ogrodu, cudowny zapach roznosi się nawet na Sienkiewicza i w okolicach - dodaje.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości