Na wrocławskim Rynku ruszył montaż choinki. Będzie taka sama jak w poprzednim roku. Choć nadal sztuczna, ma do złudzenia przypominać żywą. Włączenie światełek zaplanowano na 5 grudnia. Choinka ma stać na Rynku do 12 lutego.
Projekt nowej choinki opracowała architekt Anna Morasiewicz, ta sama, która odpowiadała za projekt rewitalizacji Bastionu Sakwowego na Wzgórzu Partyzantów. - Choinka sztuczna w nowej formie plastycznej - wyglądem i przekrojem naśladująca choinkę naturalną - jak soliterowo rosnący świerk norweski o bardzo gęstym ułożeniu gałęzi - tak w tamtym roku opisywała pomysł na nowe drzewko autorka projektu. - Dolne gałęzie miękko opadające na ziemię, tworzące okrąg o średnich 12,5 m. Pień niewidoczny, bo ukryty w gęstwinie gałęzi "wyrastających" z pokrytego igliwiem stożka - czytamy dalej.
Na gałęziach, podobnie jak w ubiegłym roku pojawią się srebrne i złote bombki (około 3 tysięcy), a do tego dwukolorowe, złoto-srebrne światełka z białymi fleszami (tych będzie około 100 tysięcy). Rozświetlenie choinki odbędzie się 5 grudnia o godz. 17.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze