Reklama

Tak będzie wyglądać WTWK Partynice. Pojawi się bogaty inwestor? [ZOBACZ WIZUALIZACJE]

28/12/2016 01:14

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice w najbliższych latach przejdzie gruntowną modernizację. Przebudowa finansowana będzie przez miasto za pomocą unijnych dotacji (zostanie wpisana w Wieloletni Plan Inwestycyjny Wrocławia), a po jej zakończeniu w kompleksie ma powstać m.in. hotel, wielofunkcyjna hala sportowa i wieża widokowa. Możliwy jest również wariant, w którym pojawi się prywatny inwestor.

O planach rozbudowy i modernizacji obiektu mówił już w lipcu, w programie Dziękuję, nie słodzę - Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych. - Nasza infrastruktura ma już ponad 109 lat!- podkreślał Sawka. 


To nie jedyny powód, dla którego konieczne są inwestycje. Na Partynicach chcą by obiekt żył nie tylko w sezonie wyścigowym, ale przez cały rok. Planowane inwestycje mają podnieść atrakcyjność kompleksu, by przyciągnąć nie tylko wrocławian, ale także mieszkańców okolicznych gmin.

W kwestii sportowej - przebudowy toru - zaplanowano stworzenie oświetlonego toru wyścigowego o szerokości 25 metrów i długości 2,15 km o nawierzchni trawiastej, wewnętrzny tor przeszkodowy, trzy parkury do rozgrywania zawodów w skokach, a także zaplecze w postaci dziesięciu stajni wyścigowych. Ponadto na Partynicach powstaną stajnie rekreacyjne i gościnne, centrum hipoterapii, ścieżka biegowa ze stacjami gimnastycznymi i plac zabaw dla najmłodszych.

Oprócz wspomnianych już hotelu, wieży widokowej i hali sportowej, nowymi obiektami będą budynek z salami szkoleniowymi, ambulatorium z salą operacyjną, biogazownia i lokalny posterunek policji i straży miejskiej.

Reklama

Koszt całej inwestycji zdaniem dyrektora Sawki to blisko 140 mln złotych. Na Partynicach zdają sobie jednak sprawę z tego jak duża jest to kwota, dlatego cały projekt podzielony został na kilka etapów. -Zaczynamy od toru wyścigowego oraz jego otoczenia - zaznacza Jerzy Sawka.


Partynice starają się o pozyskanie środków europejskich, a część obiektów powstanie w ramach miejskiego Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. Rozważana jest również opcja pozyskania prywatnego inwestora. W lipcowym programie, dyrektor Sawka zdradził nawet, że prowadzone były rozmowy z jednym z kuzynów króla Arabii Saudyjskiej. 

Reklama

Zobacz odcinek Dziękuję, nie słodzę z Jerzym Sawką:


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości