Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu oraz Uniwersytet Wrocławski rozpoczynają oficjalną współpracę, która otwiera przed uczniami nowe możliwości rozwoju. To już kolejna szkoła średnia w mieście współdziałająca z uczelnią wyższą.
W ramach porozumienia uczniowie „Trójki” będą mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach i zajęciach praktycznych z matematyki, fizyki, informatyki i chemii – prowadzonych na Uniwersytecie Wrocławskim. Dzięki tej współpracy młodzież z III LO zyska unikalną szansę, by jeszcze przed maturą wejść w świat akademicki, poszerzać zainteresowania, brać udział w konkursach i olimpiadach, a także lepiej przygotować się do studiowania.
- Wspieranie zdolnych młodych ludzi, zwłaszcza w dziedzinie nauk ścisłych jest bardzo ważne i potrzebne, również dla naszej akademickiej przyszłości. To oni kiedyś będą uczestniczyć w pracach badawczych, będą nauczycielami, naukowcami. Dlatego musimy o nich zadbać, im pomagać i wspierać w rozwijaniu pasji naukowej – podkreśla rektor UWr, prof. Robert Olkiewicz.
To również szansa na zainspirowanie młodych ludzi do wyboru kierunków ścisłych i rozwoju kariery naukowej. - Mamy w szkole wielu utalentowanych i niezwykle ambitnych młodych ludzi, a ta współpraca pozwala im rozwijać się naukowo, odkrywać nowe zainteresowania i poznawać świat uniwersytetu od środka. Jesteśmy przekonani, że ten wspólny projekt przyczyni się też do wzrostu zainteresowania naukami ścisłymi – mówi Tomasz Cygal, dyrektor III LO we Wrocławiu.
To już kolejna szkoła ponadpodstawowa we Wrocławiu, która nawiązała współpracę z uczelnią wyższą.
Wrocławskie szkoły ponadpodstawowe współpracujące z uczelniami wyższymi
z Uniwersytetem Wrocławskim:
z Politechniką Wrocławską
z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu
z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu
z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu
z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
z Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu
z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze