Reklama

Temat tygodnia: Wrocławski Program Tramwajowy (OPINIE)

20/09/2016 16:47

W poniedziałek zaprezentowany został Wrocławski Program Tramwajowy. We Wrocławiu ma powstać nawet 70 km nowych tras tramwajowych. W ciągu najbliższych 5 lat tramwajem mamy dojechać nie tylko na Nowy Dwór, ale także na  Swojczyce i  Ołtaszyn. Miasto położy też większy nacisk na integrację komunikacji tramwajowej z koleją i rowerem miejskim. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Komunikacja miejska to temat, który od zawsze wywołuje wiele emocji  zarówno wśród mieszkańców, polityków oraz aktywistów miejskich. Dlatego też postanowiliśmy oddać im głos w sprawie Wrocławskiego Programu Tramwajowego.


Marcin Krzyżanowski  - przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość we Wrocławiu


Cieszy mnie, że w końcu nasze apele dotyczące poprawy funkcjonowania i rozbudowy miejskiej komunikacji  zostaly uwzględnione. Rozwijające się miasto potrzebuje zwiększenia nakładów na komunikację, ale należy pamiętać, że prezydent składał już wiele obietnic, które nigdy nie zostały zrealizowane. Mam nadzieję, że szansa pozyskania 75% dofinansowania z Unii Europejskiej na komunikację tramwajową nie zostanie zmarnowana.

Reklama

Piotr Uhle - przewodniczący klubu Nowoczesna we Wrocławiu


Szerzej będziemy odnosić się do tej kwestii podczas dyskusji dotyczącej planu transportowego. W programie jest kilka inwestycji, które nas bardzo cieszą. Wśród nich linia na  Ołtaszyn i  Swojczyce. To duże wzmocnienie transportu publicznego na Wielkiej Wyspie. Cieszy też poprowadzenie linii na  Ołtaszyn, myślę, że to może pomóc rozwiązać problem korków w tym rejonie.


Przemysław Filar - prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia


Bardzo dobrze, że nasze postulaty będą realizowane, od wydłużenia linii nowodworskiej do stacji PKP, poprzez  Ołtaszyn i  Swojczyce. Liczymy, że inwestycje z kolejnego etapu będą szybko przygotowane. Szkoda, że zabrakło konkretów na temat Śródmieścia (Zielińskiego, które dalej powinno pójść Gajowicką na Oporów )

Reklama

Agata Bensari - radna osiedla Jagodno 


Jak widać - 2 tys. podpisów pod petycją o tramwaj na Jagodno dla władz miasta nic nie znaczy. Mamy jedną drogę, 1100 zameldowanych dzieci do 12 roku życia, ok. 10 tys. mieszkańców, ale brak infrastruktury i sprawnej komunikacji. Żadna przebudowa drogi nie spowoduje, że 3,5 km odcinek autobus pokona szybciej niż w 30 min. Dziwne, że nagle pojawia się koncepcja  Oltaszyna, gdzie nie jest jeszcze znana trasa, a osiedla są porównywalne. Mieliśmy nadzieję, że obecne władze będą dbały o wszystkich Wrocławian!

Reklama

Zachęcamy również was do zabrania głosu na ten temat, w komentarzach pod tym tekstem. Najciekawsze opinie nagrodzimy oraz zaprosimy do wypowiedzi w następnym wydaniu Tematu tygodnia.


daf

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości