Reklama

Tłumy na spotkaniu z Korwinem-Mikke. „Jesteście tucznymi bydlakami, które hoduje sobie państwo”

09/10/2013 00:00

Kilkaset osób zjawiło się w środę w Ossolineum, by posłuchać co ma do powiedzenia przywódca Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke. A miał do powiedzenia sporo i nie oszczędził nikogo - ani "rządzonej przez czerwoną hołotę Unii Europejskiej", ani "kretyńskiego ustroju, jakim jest demokracja", ani "państwa socjalnego traktującego obywateli jak małe dzieci, niewolników i bydlęta".

W środę do Wrocławia przyjechał Janusz Korwin-Mikke, prezes Nowej Prawicy. Na spotkaniu z nim pojawiły się setki młodych osób, a aula w Ossolineum pękała w szwach.


 


Polityk zaczął od krytyki socjalizmu i rządzącej Polską "pseudoprawicy". Jego zdaniem właśnie obserwujemy w naszym kraju totalny upadek wszelkiej wolności i swobód obywatelskich, gdzie nawet "dzieci formalnie nie należą do rodziców, tylko do państwa".


 


- Podstawowa różnica między państwem prawicowym a państwem socjalnym jest taka, że w państwie prawicowym ludzi traktuje się jako odpowiedzialne jednostki, natomiast w państwie opiekuńczym - jak niewolników, małe dzieci i bydlęta. Jesteście bydlakami tucznymi, które hoduje sobie państwo - mówi Korwin-Mikke.

Reklama

 

 


Jak dodaje polityk, gdyby w Norwegii rządziła prawdziwa prawica, proces Andersa Breivika (terrorysty, który w 2011 zabił blisko 80 osób - przyp. red.) trwałby 5 minut, po których zostałby on skazany na śmierć.


 


- A tak pewnie po 5 latach wyjdzie, bo dożywocie trwa obecnie około 7 lat - mówi ironicznie Korwin-Mikke.


 


Zdaniem Korwina-Mikke nie ma innego też "tak kretyńskiego ustroju jak demokracja".


 


- Demokracja musi skończyć się rządami głupoty, bo głupich jest w społeczeństwie więcej niż mądrych, a przecież rację ma większość - tłumaczy Korwin-Mikke.

Reklama

 


Oberwało się też rządzącej Unią Europejską "czerwonej hołocie z Brukseli", "zdrajcy Kaczyńskiemu, który w 2009 roku podpisał traktat lizboński", lewicy, która "domaga się kobiet w polityce, bo kobiety potrzebują opieki, więc zawsze zagłosują za państwem opiekuńczym", a także samej Europie, która "została skolonizowana przez Murzynów, Arabów i Chińczyków, a pod rządami Unii Europejskiej zdycha".


 


Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości