Reklama

Trąba powietrzna pod Wrocławiem. Pojawiła się w okolicach autostrady A4

05/05/2024 14:56

Lej kondensacyjny - zalążek trąby powietrznej - pojawił się w niedzielę w okolicach Wrocławia. Zjawisko widać było m.in. Miechowicach Oławskich niedaleko autostrady A4 na wysokości Oławy.

O zjawisku informował na Facebooku m.in. fanpage Oława na Sygnale. - Lej kondensacyjny rozwinął się po godzinie 14:20 nad Miechowicami Oławskimi. Nie miał kontaktu z ziemią. Właśnie gdy lej kondensacyjny zleje się z powierzchnią ziemi, mamy do czynienia z trąbą powietrzną.


Do godz. 21 dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, porywy wiatru do 85 km/h oraz lokalnie grad - ostrzega IMGW.

Reklama

 

 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości