We wrocławskim centrum wiedzy o wodzie trwa piknik naukowy, podczas którego w cenie standardowego biletu zwiedzający mogą obejrzeć wiele dodatkowych atrakcji – wśród nich warsztaty z budowania rakiet, walki robotów sumo i eksperymenty z suchym lodem!
- Koniec roku szkolnego i początek wakacji stanowią idealną okazję do świętowania! Nasz piknik naukowy łączy naukę z zabawą, zapraszamy każdego chętnego – mówi Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.
Poza stałą wystawą poświęconą wodzie, Hydropolis w cenie standardowego biletu w ten weekend można zobaczyć także wiele innych atrakcji: warsztaty z budowania rakiet, eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu oraz odczynników chemicznych, pokazy z użyciem mikroskopu, specjalne stanowisko wykopaliskowe przed Hydropolis, walki robotów sumo oraz… zabawę łazikiem marsjańskim z klocków lego.
– Wiele spośród przygotowanych przez nas atrakcji kręci się wokół „substancji życia”, jednak tym razem wybiegamy poza wodne eksperymenty i w każdym obudzimy ciekawość prawdziwego naukowca – zaznacza Aleksander Łoś z Hydropolis.
Podczas ostatniego weekendu czerwca w Hydropolis nie brakuje atrakcji dla rodziców i ich pociech. – Dzieciaki mają szansę na zabranie do domów wyjątkowej pamiątki z naszego centrum w postaci własnoręcznie malowanej bawełnianej torby oraz recyklingowego żółwia lub ośmiornicy. To świetne warsztaty dla całych rodzin – zapewnia Rafał Zagrobelny.
Przez cały weekend odwiedzającym Hydropolis towarzyszą hydropolisowe maskotki – sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, które chętnie pozują do zdjęć ze zwiedzającymi oraz częstują ich słodkościami.
W tym czasie warto też obejrzeć dostępną w Hydropolis wystawę czasową pt. „K.H. Klingert i okręty podwodne XVII i XVIII wieku”. – To prawdziwa podróż w czasie. Prezentujemy opisy i ilustracje pionierskich projektów okrętów podwodnych wykonane przez najznakomitszych wynalazców z tamtych czasów – opowiada Aleksander Łoś. Ważnym elementem wystawy jest model statku wykonany przez wrocławianina Karla Heinricha Klingerta w 1795 roku. Wystawa ta dostępna będzie w strefie wystaw czasowych jeszcze tylko do 5 lipca.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze