Najbliższe dwa miesiące upłyną pod znakiem remontów i modernizacji szkół i przedszkoli we Wrocławiu. Prace będą prowadzone w 23 placówkach oświatowych, a część z nich będzie także kontynuowana po wakacjach. Na ten cel Zarząd Inwestycji Miejskich przeznaczył 128 milionów złotych.
Remonty dachów, dostosowanie budynków do wymogów przeciwpożarowych, izolacja przeciwwilgociowa, przebudowa wentylacji, odświeżenie gabinetów i sal sportowych – to tylko część z planowanych zmian we wrocławskich szkołach i przedszkolach.
– Na oświatę wydajemy rocznie 1,5 mld zł. Sporą część tych pieniędzy przeznaczamy na tworzenie nowych placówek i projektów, jednak obszarów działania jest więcej – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Przez najbliższe dwa miesiące naszą uwagę skupimy również na rewitalizacji i remontach w już istniejących obiektach. Będziemy je odświeżać, usprawniać i poprawiać ich funkcjonalność – dodaje.
Prace budowlane i renowacyjne będą prowadzone w 23 placówkach oświatowych. Część z nich już się rozpoczęła, na przykład w Zespole Szkół nr 20 przy ul. Kłodnickiej czy Szkole Podstawowej nr 67 przy pl. Muzealnym we Wrocławiu.
– Rozpoczął się już remont elewacji i dachu części sportowej naszej szkoły – mówi Monika Karczyńska, dyrektor ZS nr 20 we Wrocławiu. – Remontowane są także piwnice, gdzie powstaną nowe pomieszczenia socjalne oraz sale muzyczne, gdzie uczniowie będą uczyli się grać na perkusji – dodaje.
Prace remontowe dotyczą nie tylko budynków, ale i terenów zewnętrznych wokół placówek.
– Trwają prace z tyłu szkoły, gdzie powstają nowoczesne boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Znajdą się tam również zewnętrzna siłownia i bieżnia – opowiada Kinga Skiba, dyrektor ZSP nr 13 we Wrocławiu – To dla naszych uczniów będzie duży prezent. Z tych boisk już we wrześniu skorzystają nie tylko nasi uczniowie, ale także inne osoby, które lubią aktywnie spędzać wolny czas – zaznacza.
Część prac będzie kontynuowana również po wakacjach. Zarząd Inwestycji Miejskich na całość przeznaczył 128 mln złotych. Dodatkowo, na prace remontowe w kilkudziesięciu placówkach, kwotę około 3,6 mln złotych przekazało miasto.
– Pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na malowanie sal oraz korytarzy, wymianę stolarki okiennej, wymianę podłóg i oświetlenia, remont sanitariatów czy remont sali gimnastycznej. Zależy nam, by we wrześniu dzieci i nauczyciele wrócili do jeszcze bardziej komfortowych placówek – podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.
Prace budowlane i renowacyjne mają na celu nie tylko utrzymanie standardu warunków lokalowych placówek oświaty, ale przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczniów i pracowników.
Szkoły i przedszkola, objęte planem wakacyjnych prac budowalnych i modernizacyjnych z wyszczególnieniem podejmowanych działań i kwotami na realizację:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze