Reklama

Ukradli w Niemczech trzy ciężarówki za pół miliona złotych. Wpadli we Wrocławiu

10/04/2013 00:00

Właśnie próbowali przykręcić inne tablice rejestracyjne do trzech skradzionych na terenie Niemiec samochodów, gdy zostali zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Samochody o wartości blisko 500 tysięcy złotych zostały odzyskane i zabezpieczone.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 35 do 40 lat, mieszkańców Dolnego Śląska, podejrzanych o kradzież trzech pojazdów ciężarowych. Do zatrzymania doszło 5 kwietnia około godz. 18 na terenie wrocławskiego Grabiszynka.

– Mężczyźni wpadli w ręce policjantów w chwili, gdy próbowali przykręcić do samochodów skradzione z innych pojazdów tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze ujawnili przy nich również specjalistyczne narzędzia służące do otwierania pojazdów – wyjaśnia Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.



Okazało się, że ujawnione samochody pochodzą z kradzieży, jakie miały miejsce na terenie Niemiec. Ich łączną wartość oszacowano na blisko pół miliona złotych. Wszystkie trzy pojazdy zostały zabezpieczone przez policjantów. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Tego typu czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprócz tego zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych, podobnych czynów.
jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości