Reklama

W jednym okręgu w Trzebnicy wybory do powtórki. Tak zdecydował sąd

24/07/2024 14:09

Wrocławski sąd apelacyjny wydał dziś postanowienie, w którym stwierdził nieważność wyboru Marka Długozimy na burmistrza Trzebnicy. Wybory będzie trzeba zatem powtórzyć w obwodzie nr 14. W komisji, jako jej wiceprzewodnicząca, zasiadała siostra burmistrza. 

- Rzeczniczka Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu sędzia Małgorzata Lamparska przekazała PAP, że sąd apelacyjny podtrzymał postanowienie sądu pierwszej instancji; stwierdził nieważność wyboru Marka Długozimy na burmistrza Trzebnicy. „Sąd postanowił, że wybory muszą zostać powtórzone w obwodzie nr 14” – powiedziała sędzia. Postanowienie sądu apelacyjnego jest prawomocne. Zapadło na posiedzeniu niejawnym. 


Przypomnijmy - Marek Długozima jest burmistrzem Trzebnicy od 2006 roku. W wyborach 7 kwietnia wygrał w I turze, bo czworo kontrkandydatów uzyskało łącznie o jeden głos mniej (dostał 5077 głosów, a jego przeciwnicy łącznie 5076). Ten głos przesądził, że nie było drugiej tury. Do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wpłynęły w sumie trzy protesty wyborcze. Chodziło o ponowne przeliczenie kart, bo kilka głosów było nieważnych, a oprócz tego – zdaniem protestujących – w protokołach brakuje kilku kart.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości