Reklama

W najbliższą niedzielę powtórzone wybory do rady osiedla [KANDYDACI, LOKALE, INSTRUKCJA]

13/06/2017 10:49

37 osób wciąż ubiega się o 21 mandatów w radzie osiedla Nadodrze. Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy tego osiedla ponownie pójdą do wyborów, żeby wybrać osoby, które przez kolejne cztery lata będą opiniować problemy dotyczące lokalnej społeczności.

Kwietniowe wybory na Nadodrzu trzeba powtórzyć, ponieważ komisja ds. Partycypacji i Osiedli uznała, że na ich wynik mogła mieć wpływ agitacja prowadzona w jednym z lokali wyborczych. Na to, że jeden z członków komisji wyborczej z ul. Niemcewicza, w dniu wyborów namawiał do wyboru konkretnych osób, poskarżyli się kandydaci startujący z list Nowe Nadodrze i Zielony Wrocław. Miejska Komisja Wyborcza, która jako pierwsza rozpatrywała sprawę, skargę odrzuciła. Decyzja o powtórzeniu wyborów zapadła w drugiej instancji, gdy sprawą zajęli się radni miejscy.


W ponownych wyborach mieszkańcy będą mogli wybierać radnych, na takich samych zasadach, jak poprzednio. Nie zmienia się miejsce głosowania. Znów będą funkcjonowałały dwa lokale, w zależności od miejsca zamieszkania: przy ul. Niemcewicza oraz Rydygiera.

Reklama

Kto chce rządzić na Nadodrzu?


Najmłodszy kandydat ma 20, a najstarszy 74 lata. O mandaty walczą m.in. przedsiębiorcy, artyści, politolog, socjolog, inżynier chemik, pielęgniarz, a nawet instruktor piłki nożnej. 21 kandydatów reprezentuje grupę „Wrocławskie Forum Samorządowe”, 13 kandydatów startuje pod szyldem „Nowe Nadodrze”, 2 kandydatów zgłosił „Zielony Wrocław”, a jedna osoba startuje z poparciem grupy mieszkańców „Nadodrze – Sami Swoi”.


PEŁNE LISTY KANDYDATÓW: Okręg nr 1 / Okręg nr 2


Jak głosować?

Reklama

Aby oddać głos, trzeba być pełnoletnim mieszkańcem osiedla Nadodrze (posiadającym stałe zameldowanie lub wpisanym do rejestru wyborców na własne życzenie). Głosować będzie można w niedzielę, 18 czerwca o godz. 8:00 do 20:00.


Po stwierdzeniu tożsamości członek komisji wyborczej wyda nam jedną białą kartę do głosowania. W wyborach do rad osiedli nie ma list komitetów wyborczych – nazwiska wszystkich kandydatów uporządkowane są na jednej karcie w kolejności alfabetycznej. Wyboru kandydatów dokonuje się poprzez postawienie znaku „X” w kratce przy nazwisku jednego lub kilku kandydatów.

Reklama

Pamiętajmy, że w wyborach do rad osiedli, inaczej niż w wyborach do rady miejskiej czy parlamentarnych, na można zagłosować na więcej niż jedną osobę. Na jednej karcie wyborczej możemy oddać głos na tylu kandydatów, ile mandatów jest do podziału w danym okręgu: w okręgu nr 1 (lokal przy Rydygiera) można zagłosować maksymalnie na 10 osób, w okręgu nr 2 (lokal przy Niemcewicz) na 11. Informacja o maksymalnej liczbie głosów, którą można oddać w danym okręgu, będzie dostępna na obwieszczeniu wywieszonym w lokalu wyborczym oraz karcie do głosowania. W razie wątpliwości, o szczegóły zawsze można dopytać członków komisji wydających karty do głosowania.


Niepostawienie znaku „X” przy nazwisku żadnego z kandydatów lub postawienie znaków „X” przy nazwiskach większej liczby kandydatów niż liczba mandatów w danym okręgu sprawi, że oddamy głos nieważny.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości