W piątek, 9 września do Wrocławia przyjedzie „słuchobus”. W ramach Narodowego Testu Słuchu każdy, kto odwiedzi mobilny gabinet, będzie mógł całkowicie za darmo przebadać swój słuch.
Organizatorzy akcji zauważają, że aż 55% mieszkańców dużych miast narzeka na uciążliwy hałas. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w naszym mieście, każdego dnia na hałas drogowy powyżej 70 dB narażonych jest ponad 12 tys. osób.
Badania w ramach Narodowego Testu Słuchu to prowadzona od 5 lat kampania profilaktyki chorób słuchu. Badanie jest bezbolesne, składa się z dwóch etapów. Całość trwa maksymalnie 15 minut. Załoga „ słuchobusu” zbada każdego (nie trzeba mieć skierowania od lekarza), kto w godzinach 9:00 – 15:00 odwiedzi mobilne laboratorium zaparkowane na parkingu przy Astrze (ul. Horbaczewskiego 4/6).
Dodatkowym powodem, dla którego warto wziąć udział w akcji jest to, że producenci aparatów słuchowych, którymi przeprowadzane będzie badanie, zobowiązali się za każdą osobę, która skorzysta z usług „ słuchobusu” przekazać złotówkę na rzecz wybranego ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci niesłyszących.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze