Wrocławianie, którzy już od jakiegoś czasu apelują do władz Wrocławia o utworzenie ośrodka społeczno-kulturalnego na Wyspie Słodowej, w najbliższą sobotę przytulą się do kamienicy nr 7. W ten niecodzienny sposób aktywiści chcą przypomnieć, o jednej z obietnic prezydenta Rafała Dutkieiwcza.
- Chcemy stworzyć łańcuch ludzi, którym zależy na utrzymaniu alternatywnego charakteru Wyspy. Opleciemy budynek naszymi rękami i nakręcimy film z tego wydarzenia. Pokażmy razem, że zależy nam na stworzeniu w kamienicy WS7 oddolnego ośrodka społeczno-kulturalnego, że chcemy, aby budynek pozostał własnością publiczną – mówią organizatorzy akcji „Weźmy WS7 w objęcia.
Pomysłodawcy happeningów apelują do mieszkańców o to, by w sobotę pojawić się na Wyspie Słodowej z chustkami, szalami i szalikami, którymi będzie można otulić kamienicę nr 7. Nad głowami zgromadzonych ma latać dron, który uwieczni wydarzenie. Akcji towarzyszyć będzie występ Samby Podwórkowej, organizatorzy będą serwować gorącą herbatę.
- Wydarzeniem tym chcemy także przypomnieć, że pan prezydent obiecał remont kamienicy i oddanie jej w zarządzanie mieszkańcom. Chcemy, żeby to miejsce stało się wizytówką Wrocławia post-ESK. Żeby zapełniło się aktywnościami organizowanymi przez lokalne organizacje pozarządowe, małych przedsiębiorców i samych mieszkańców. To budynek należy dostosować do Wyspy, a nie Wyspę do budynku – twierdzą aktywiści skupieni wokół projektu Wyspa Słodowa 7.
Happening „Weźmy WS7 w objęcia” na Wyspie Słodowej odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 grudnia o godzinie 13:00.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze