Reklama

W weekend ktoś poprzebierał wrocławskie krasnoludki

26/09/2016 12:54

W ubiegłą sobotę wrocławskie krasnale przywdziały żółto-czarne szaliki i inne „pszczele akcenty”. To element akcji wrocławskiego oddziału Greenpeace. Wszystkiemu towarzyszy pytanie: "Jeśli pszczoły znikną z powierzchni ziemi, kto będzie zapylał warzywa i owoce? Krasnoludki?!".

Przebraniem prawie 280 wrocławskich krasnali ekolodzy chcą zachęcić mieszkańców Wrocławia do udziału w kampanii "Adoptuj pszczołę". Za pomocą sugestywnych obrazów, dobrze widocznej interwencji w przestrzeni publicznej, wolontariusze chcieli zwrócić uwagę na bardzo poważny problem, jakim jest trudna sytuacja pszczół i innych owadów zapylających wywołana działalnością człowieka - przede wszystkim stosowaniem pestycydów. Efekt jest tym silniejszy, że dotyczy budzących powszechną sympatię wrocławskich krasnali - atrakcji turystycznej i swoistego symbolu miasta.


- Pszczoły, podobnie jak krasnoludki, są niewielkie, ale bardzo ciężko pracują. Różni je od krasnoludków to, że realnie istnieją. Pytanie, jak długo, gdyż działalność człowieka w bardzo negatywny sposób wpływa na pszczoły - zarówno te hodowlane, jak i dziko żyjące. Likwidując łąki i nieużytki pozbawiamy je miejsc, w których mogą odżywiać się i mieszkać, tworząc duże uprawy monokulturowe, zubażamy ich dietę, a stosując szkodliwe pestycydy - po prostu je zabijamy. Czas to zmienić i zacząć pomagać pszczołom - mówi Małgorzata Żukowska , koordynatorka wrocławskiej grupy Greenpeace.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości