Reklama

We Wrocławiu budują platformę, na której pracownicy będą oceniać pracodawców. I vice versa

14/07/2015 00:00

Wrocławska firma startuje z projektem, który może stać się przełomem w dziedzinie rekrutacji i poszukiwania pracy. Na specjalnej platformie zarówno pracownicy, jak i pracodawcy będą wystawiać i zdobywać komentarze i w ten sposób budować swoją pozycję w rankingu. Za pośrednictwem portalu będzie można wysyłać też oferty pracy.

Powstający we Wrocławiu portal Ranking Pracowników i Pracodawców ma być - jak podkreślają jego autorzy - sposobem na zwiększenie skuteczności w poszukiwaniu pracy i zaoszczędzenie czasu.


 


- Dzięki tej nowoczesnej platformie jesteśmy w stanie zarejestrować się na portalu, a pracodawca sam wysyła do nas konkretną ofertę pracy lub bezpośrednio umawia się na rozmowę - tłumaczą twórcy portalu.


 


Jak to działa?


 


Na początku rejestrujemy swoje konto na www.rpip.pl jako pracownik. Uzupełniamy swój profil o wykształcenie, doświadczenie oraz wszelkie dane kontaktowe.

Reklama

 


- Pamiętajmy, aby uzupełnić jak najdokładniej nasz profil, ponieważ będzie to naszą wizytówką przed innymi pracodawcami - podkreślają pomysłodawcy.


 

 


System rankingu polega na tym, że zarówno pracownik, jak i pracodawca zdobywa komentarze, a także je wystawia. Kolejno możemy ocenić naszych byłych lub obecnych pracodawców oraz uzupełniać nasz profil.


 


Im bardziej mamy uzupełniony profil, im więcej wystawionych i otrzymanych komentarzy, tym wyższa nasza pozycja w rankingu. A dzięki temu rosną szanse, że pracodawca chętniej skontaktuje się z nami w sprawie pracy.

Reklama

 


Praca znajdzie nas sama


 


Jeśli już mamy uzupełniony profil oraz wystawionych i otrzymanych kilka komentarzy, wtedy możemy poszukać pracy na dwa sposoby.


 


Możemy szukać odpowiedniego ogłoszenia poprzez zaznaczenie opcji i wybranie lokalizacji naszej przyszłej pracy (np. do 10 km) i następnie przeszukać ogłoszenia.


 


W momencie znalezienia odpowiedniej oferty, możemy poczytać komentarze osób, które były lub jeszcze są zatrudnione u tego pracodawcy.


 


- Mamy wtedy pewność co do niezależnej opinii na jego temat. Gdy już jesteśmy zdecydowani - wysyłamy nasze CV- tłumaczą twórcy portalu.

Reklama

 


Dzięki drugiej opcji, praca może nas znaleźć sama. Za pomocą platformy pracodawcy, używając odpowiednich wytycznych i narzędzi, sami wyszukują sobie bowiem pracowników.


 


- Ważne, aby posiadać jak najwyższą ocenę, ponieważ wtedy mamy praktycznie zagwarantowane, że pracodawca skontaktuje się z nami bezpośrednio i zaproponuje pracę. Jest to idealna opcja nawet dla tych, którzy nie korzystają z komputera na co dzień lub w ogóle nie potrafią go obsługiwać. Wystarczy, że ktoś jeden raz pomoże nam założyć konto i uzupełnić profil, a praca sama się do nas zgłosi - zachęcają autorzy platformy.
Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości